| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau la facultate de sport. Daca nu am facut sport de performanta, doar am jucat footbal ca hobby, ma pot inscrie, oare o sa fac fata? Eu mereu am fost bun la sport si imi place foarte mult, da nu stiu daca o sa fac fata, ca cei mai multi merg de la sportiv. Si de invatat nu prea imi place. As fi interesat si ce materii se predau. Eu la mate sunt praf. Nu stiu deloc... da la sport eu zic ca m-as incadra. Ce ziceti? Eu am terminat turismul insa mereu mi-a placut sport!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca te poti inscrie, dar trebuie sa dai probe sportive, care sunt eliminatorii, inainte de examenul de admitere la facultate.
Jucatul fotbalului ca hobby, nu inseamna practicarea unui sport.