| pykey1994 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar proteine gfx8 si vreau sa imi iau dupa site-ul acesta http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=66&#pageTop oare este in totul in regula adica..ma refer la prosdus...nu este combinat cu alcv sau smecherii dinastea..Funda..astept raspuns de la cei care comanada nu de la orice necunoscator si nu v-a bagati daca nu stiti pls:(

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Deci :

1. gfx8 nu sunt proteine, e un gainer, are 40 % proteine, 50 % carbohidrati si 10 % altele, eu prin proteine inteleg ceva care are DOAR proteine ( nu mai putin de jumate proteine )

2. Produsele romanesti cam baga aspartam pentru indulcitori, mai bine iei un supliment de la o firma de top, gen Serious Mass de la ON sau dymatize elite mass ( gasesti pe www.megaproteine.ro sau alt site cu produse de import )

3. astea sunt "suplimente", adica trebuie sa suplimenteze o alimentatie, daca nu ai 4-5 mese pe zi, proteine la fiecare masa, degeaba dai banii pe suplimente.

Ca sa intelegi, proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume. La fiecare dn cele 4-5 mese zilnice sa ai proteine.

8 răspunsuri:
| Spaz472 a răspuns:

Nu foarte bun si e foarte folosit dar are o singura problema ca toate proteinele de altfel, transpiri foarte usor si mirosi urat din cauza toxinelor eliminate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spaz472):

Ce toxine? proteinele se gasesc si in mancare, inseamna ca miros urat pentru ca MANANC?

| Spaz472 a răspuns:

Da frate dar proteinele astea nu sunt atat de naturale decat sa dai bani pe asa ceva mananca multa carne, are foarte multe proteine si pe langa proteinele din gfx8 sunt si alte chimicale si toxine. Treaba ta ce faci! Succes!

| diverse a răspuns:

Frate nu-ti recomand asa ceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru diverse):

De ce?

| diverse a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru ca is chimice nu-s cat de naturale sunt
de exemplu poti sa manaci oua crude au in jur la 6 proteine un ou
sau poti sa iei vitamine ca nu sunt chir asa toxice sa manaci produse care contin proteine scrie pe ele ce contin pe ambalaj

| Cosmin86 a răspuns (pentru diverse):

Oua crude = aberatii de copii mici, ouale crude au enzime care ingreuneaza absorbtia proteinelor, de-aia se consuma fierte, omleta, etc.

Vitaminele sunt cu totul altceva, NU inlocuiesti proteinele cu vitamine, sunt chestii complet diferite.

Toxice? DE CAND suplimentele sunt toxice? Am folosit aproape 10 ani si am o sanatate perfecta, la fel si altii.

suplimente = mancare concentrata

| diverse a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu stii e doar parerea mea succes la ce faci in continuare