| Pufuliky a întrebat:

As vrea sa ma schimb ...sa fiu mai nepasatoare cand imi zice cineva ceva sa nu mai pun la suflet, sa fiu mai indrazneata nu asa timida cum sunt eu bine cu prietenii nu mai sunt asa dar cand apare cineva nou sunt foarte timida si de abia vorbesc ce as putea face am incercat sa nu mai fiu timida sa fiu mai comunicativa dar nu pot

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Cred ca ai putea sa te schimbi. Va dura ceva, dar esti sigura ca asta vrei?
Cred ca ar trebui sa incepi prin nepasare si indiferenta fata de cei care te-au afcut sa suferi. Cat despre tupeu, raspunde urat celor care-si imagineaza ca te pot jigni. Umileste-i prin indiferenta si arata-le ca putin iti pasa de ei.
Va fi greu. eu cred ca nu te vei schimba decat fata de alti, dar tu vei ramane aceeasi orice ar fi!