| Pufuliky a întrebat:

As vrea sa ma schimb sa fiu mai nepasatoare cand imi zice cineva ceva sa nu mai pun la suflet, sa fiu mai indrazneata nu asa timida cum sunt eu bine cu prietenii nu mai sunt asa dar cand apare cineva nou sunt foarte timida si de abia vorbesc ce as putea face am incercat sa nu mai fiu timida sa fiu mai comunicativa dar nu pot

2 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Stiu cum e asa sunt si eu.Nu ai ce sa faci din pacate, asa suntem noi nu ne putem schimba. Dar daca tu poti ma bucur happy

| ema69 a răspuns:

Draga mea, ce iti voi spune nu as vrea sa te descurajeze sau sa te sperie.Eu am varsta de 30 de ani si asa eram si eu in urma cu ceva vreme, rusinoasa si timida.Acum nu mai sunt asa insa pretul pe care l-am platit vietii pentru a ma invata sa fiu altfel a fost unul cam mare:greutati, probleme, necazuri...si intr-un final mi-a trecut si rusinea, si timiditatea...Eu iti doresc din suflet sa reusesti sa te schimbi fara a plati asa scump. Oricum, nu vei avea decat de castigat daca te vei schimba.Bafta.