| maya313 a întrebat:

Cum sa fiu mai comunicativa cu baietii? Mai indrazneata, dar totusi cu masura? ( mentionez ca sunt timida)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca nu incerci de unde sti ca vei vi plictisitoare, sti viitorul cumva? maya nu ai de unde sa stii ca il vei plictisi daca ai putea vedea viitorul te-as intelege dar asa e doar frica si atata tot, frica de care trebuie sa scapi, in viata vei avea multe de infruntat daca acuma ti frica ce vei face in viata? uni te vor calca in picioare, vor profita de tine, slabiciunea ta este arma altora tu o sa exprimi in loc sa te scimbi

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Daca ti-e rusine si sa vorbesti.ce sa zic? spune orice prostie iti trece prin cap.nu e greu.e mai bine decat sa fii tacuta

| RAY a răspuns:

Virtual nimeni nu te poate ajuta, doar real trebuie sa incepi sa vrei sa vorbesti sa numai vb pe fb asa mult, tel sa vb real cat mai mult, in timp vei vedea ce vorbareata ve vi in plus vanatorul vaneaza prada nu invers in fine

| maya313 explică (pentru RAY):

Am avut fb dar m-am saturat de el si n-am mai intrat de mult, si de ceva timp am inceput impreuna cu o colega, ce-i drept mai indrazneata, sa cunoastem boboceilaughing( sunt clasa a 10) si toate bune si frumoase, vorbesc cu ei despre ore, un mozol ceva.dar mai departe..parca ma blochez, nu gasesc subiecte..si poate ca mi-e teama sa nu zic vreo tampenie ceva, sau sa ma considere plictisitoare..si nu stiu dar am cunoscut vreo 2 boboci, si as vrea sa devin prietena buna cu ei, dar nu stiu cu ce subiecte sa continui.

| RAY a răspuns (pentru maya313):

Ce te opreste sa vb cu el?

| maya313 explică (pentru RAY):

Pai sa zicem ca daca e si colega mai indrazneata, e alta treaba, incepe ea un subiect si eu mai completez la ce zice ea.dar sa incep eu un subiect, sau sa fiu singura cu el, pai nu stiu, mi-e teama sa n-o dau in bara, sa nu zic ceva gresit sau sa ii par plictisitoare.

| RAY a răspuns (pentru maya313):

Daca nu incerci de unde sti ca vei vi plictisitoare, sti viitorul cumva? maya nu ai de unde sa stii ca il vei plictisi daca ai putea vedea viitorul te-as intelege dar asa e doar frica si atata tot, frica de care trebuie sa scapi, in viata vei avea multe de infruntat daca acuma ti frica ce vei face in viata? uni te vor calca in picioare, vor profita de tine, slabiciunea ta este arma altora tu o sa exprimi in loc sa te scimbi

| Public22 a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu ei si in timp nu o sa mai emotii.

| chazz a răspuns:

Mai bine ramai asa, depinde la ce te referi cu "indrazneata", daca esti muta mai mereu, doar du-te la un baiat/fata si vorbiti, altfel nu o sa iti treaca frica. Daca incepi cu "dulcegarii" la baieti vei fi considerata o "stii tu ce ".
Numai bine.

| maya313 explică (pentru chazz):

Pai sunt muta doar pana ce cunosc omul mai bine,doar ca problema e ca mai ales cu baietii, discut la inceput despre scoala, etc.dar dupa, parca raman fara subiecte. si am o teama de a nu zice ceva gresit, recunosc.