| Candyce a întrebat:

Sal am si eu o intrebare...cum m-as putea schimba? sunt o fire timida sh inchisa in mine as vrea sa ma schimb sa fiu mai comunicativa sh indrazneata si in special sa incep sa traiesc dupa cum vreau eu pentru ca pana acum am facut tot ce au vrut sau au crezut altii ca e bine pentru minebig grin poate sunt km ridicola ca intreb asta dar chiar nu stiu ce pot face sa ma schimb putin! mersi multbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi iti lipseste increderea!
Scrie pe o foaie 30 de lucruri care iti plac la tine!
Si pe alta 10 lucruri care vrei sa le schimbi!
Timida? Se sperie luea de tine daca te vede ca stai intr-un colt.
Zambeste, intervine in discutii... chiar daca sunt oameni care nu ii cunosti!
Ai incredere in tine si nu uita ca un zambet larg deschide multe porti!

4 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Gandeste pozitiv, fa-ti de cap, iesi in evidenta mereu.
parerea mea

| HiddenCT a răspuns:

Nu sti ce poti face?! e simplu. primul lucru ar fi sa vrei cu adevarat, apoi toate vin de la sine. nu poti sa fi rebela si in schimb sa iti fie teama de consecinte.Nu. trebuie iti pui in cap ca faci un lucru pentru ca iti place, indiferent de ce ar zice altii sau ce consecinte ar urma. nu garantez ca o sa te simti bine de la inceput dar nu te lasa batuta. logic nimeni nu prea o sa se acomodeze cu tine asa libertina din prima, fa multe traznai, risca mult, si niciodata nu regreta ce faci ( e doar o experienta in plus ) pupici :*

| Roxana_1723 a răspuns:

In primul rand schimba-ti scrisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un remediu absolut. Vodka.