| mary a întrebat:

As vrea sa-mi fac si eu card pe care sa-mi vina alocatia sa nu mai vina postasul sa o aduca (mi-o ia mama happy ). cum pot sa fac si costa ceva?

2 răspunsuri:
| fantomitzu a răspuns:

Iti trebuie:
- sa ai cont curent personal deschis la una din bancile agreate de ei (mai toate: BCR, BRD etc.) + extras cont din ziua in care faci cererea
- certif de nastere (in orig sau copie)
-copie dupa buletinul titularului si o cerere in care sa specifici ca doresti sa ti se puna pe card...Nu stiu, dar mai mult de 10 LEI (prin absurd) nu te costa, s-ar putea chiar sa nu platesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu, n-ai inteles mary, postasul vine la mamibatting eyelashes ca aduce el alocatia, asta nu e important.hee hee
Lasa, poate mama are mai multa nevoie de postas.pardon- alocatie, tu iti poti lua nimicuri din banii tai.