| Andreeeeee a întrebat:

As vrea un sfat...am un prieten. dar prietenul lui cel mai bun se tot baga intre noi( este coleg de clasa cu mine). si tot timpul este impotriva mea. i-am spus de atatea ori ca nu am de gand sa ii fur prietenul dar tot degeaba. pur si simplu m-am saturat.help me!sad

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Cred, din punctul meu de vedere, ca problema este urmatoarea: De cand voi 2 v-ati combinat. probabyl ca iubi taw petrece mai mult timp cu tine decat cu amikul lui.lucru care la deranjat foarte mult pe prietenul lui! Tu ttrebuie sa ai o discutie cu amikul iubitului tau si sa-i explici ca este foarte normal ca el sa prietenul tau sa petreaca mai mult timp cu tine decat cu el ( ca de. va iubiti. iubirea de prieteni adica. simpatia fata de un amik este diferita de iubirea de cuplu) ea necesita mai multa atentie si delicatete! explica-i. si ai putea face un gest frumos si atunci cAND te vei duce la o mica plimbarika cu iubi tau sa il iei si pe amikul tau in acest mod se vor simti bine amandoi...si poate tu cu acel baiat vei reusi sa faci pake! succes! funda?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
1. ignora-l
sau 2.incepe sa-l ameninti. daca vede ca il iei tare poate se sperie si se cuminteste.Bafta! :* >big grin

| Andrutsa15 a răspuns:

Pai. cam asa sta treaba? aiurea. eu cred ca prietenul ala a lui te cam place. Daca tot nu-ti da pace, nu-l mai baga in seama si cu asta basta! simplu

| Indian a răspuns:

Salut!

Vorbeste cu el si explica-i odata pentru totdeauna:,, bei nu vreau sa iti fur prietenul! daca nu ma crezi e problema ta! nu baga minciuni si d-astea pe la spate ca nu e frumos! eu vreau sa fim prieteni daca nu vrei...soarta! Ti-am zis pentru ultima oara ca nu fur prietenul nimanui! E problema ta daca tu inca mai crezi acest lucru!''

Sper ca te-am putut ajuta!

| Andreeeeee explică:

In a 11-a

| Petru_7202 a răspuns:

In ce clasa esti? Mai bine ati discuta toti trei aceasta problema.