| laurentiu_5039 a întrebat:

Ascultati-ma si pe mine ca innebunesc.
deci sunt cu o fata pe care o iubesc enorm, ea nu prea imi arata sau poate nu ma iubeste, dar eu i am zis foarte repede ca e cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in ultima vreme, ca o iubesc si mai multe. ea nu prea, si de exemplu de la un timp cam vorbeste la telefon ea zice ca nu are treaba cu respectivul sau respectivii, si azi am avut o discutie cu ea. si ea cica ar fi mai bine sa ne despartim, deci mi-a crapat inima in doua, pe urma ii zic eu sigur? si ea cica da. pe urma a zis ca mai bine sa ne vedem mai rar ca sa ma schimb eu ( eu fiind fffffffffffffffffffffff gelos) si daca ma vad mai rar cu ea nu e bine, cica sa ma schimb, asta e vrajeala de a ei deci prima oara a zis ca vrea sa ne desp dupa aia sa ne vdm mai rar ca sa ma schimb.
ce sa fac? numai eu ii dau mesaje, numai eu o sun, ei ii place sa mearga prin oras sa se plimbe cand mai sunt ocupat eu, cred ca sa o admire baietii sau e doar in mintea mea nu stiu ce sa fac crying ajutati-ma si la cat oiubesc nu vreau sa am un craciun ratat si un revelion si toate sarbatorile sa fiu suparat, de craciun cand e frumos toata lumea cuplu iar eu singur, cum sa fac? si a zis sa ne vedem mai rar 1, 2 ori pe saptamana, in weekend deloc, si nu cred eu ca ea in weekend sta acasasad
ce sa fac? dati'mi si mie niste sfaturi cum sa salvez relatia sau ce sa ii spun sa fie bine

2 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Hmmm.intelegi-o in primul rand si pe ea.nu poti sa o obligi sa stea cu tine, asa relatia voastra chiar nu o sa mearga. dupa mine, nu ar mai trebui sa ii dai mesaje, sa o suni asa de des.sun-o,vb cu ea, dar nu despre problemele voastre. e normal sa fii gelos, oricine are un strop de gelozie in el, dar una e sa fii gelos, si alta e sa fii extrem de gelos si posesiv. e normal ca o fata frumoasa sa fie admirata, sa iasa cu prietenele, sa se plimbe.nu trebuie sa o controlezi, nu ii va placea asta. te sfatuiesc sa reincepi relatia.adica:cand o suni, invit-o cu calm la un suc, sa va plimbati, sa va redescoperiti.asa veti vedea sg daca va merge sau nu. daca nu va merge, nu trebuie sa petreci sarbatorile intr-un mod trist. e normal sa fii suparat, dar daca nu era sa fie fata asta ce sa-i faci? deci...incearca sa o recuceresti, fara sa fii posesivhappy

| Ionela_6254 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca ar trebui sa o lasi un timp, sa se gandesca.si gandeste-te si tu. fa-ti ordine in ganduri.si poate ajungi la concuzia ca nu merita. dupa parerea mea chiar nu merita.