| Floricikmov a întrebat:

Aseara un prieten pe care il cunosteam de ceva timp a venit la locul unde ne intalneam toata gasca. Era a 3 oara care venea pe aici ne cunosteam dar nu am avut tangente. Acestaincepuse sa imi faca complimente sa ma ia in brate si chestii de acestea dareu nu l-am lasat. Ramasesem doar eu, el si inca un prieten si tot continua cu chestii de acestea si eu i-am spus sa ma lase in pace si el tot nu ma lasa ma lua in brate. El mi-a spus sa ii dau un pupic pe obraz si daca ii dau pleaca acasa si ma lasa in pace, eu nu am vrut sa-i dau si tot ii spuneam sa ma lase in pace. El mi-a spus ca da ii spun nu vreau sa te mai vad pleaca si ma lasa in pace. Bine ca eu nu i-am spus din prima ca nu vreau sa-l mai vad si in plus i-am spus in gluma vazand ca si el era cam tupeist si foarte in draznet am vrut sa-i spun pe acelasi ton. El s-a ridicat si a plecat si ma simt vinovata ca poate i-am ranit sentimentele si poate nu avea doar chef de aterinca ci poate chiar simtea ceva pentru mine dar mi-a fost frica poate sa mai iubesc odata dupa o ce am suferit o despartire in urma cu 2 saptamani. Acum nici eu nu stiu ce simt pentru el stiu doar ca imi pare rau si ma simt vinovata. Oare il iubesc? Oare el simte ceva pentru mine? Oare am gresit ca i-am spus sa plece? Oare facea doar misto de mine? Nu stiu sincer ce sa cred. Vreau multe raspunsuri.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tipu pare a fi genu de om cum sunt eu.Pe scurt, nu se joaca iti arata laughing unele lucruri, eu din toate lucrurile care le-ai facut tu am inteles clar ca nu te interesez, si cam atat laughing Faptu ca nu esti interesata, si poate ai pe altcineva.Nu,nu pot spune ca ai gresit. Daca tu ai vrut sa plece cu adevarat, e ok happy

| Floricikmov explică (pentru Liviu):

Pai nu prea am vrut sa plece cu adevarat doar ca ma enerva putin si am spus-o in glumo crezand ca poate si el facea toate gesturile in gluma. Si multumesc pentru sfat. O zi buna!

| Liviu a răspuns (pentru Floricikmov):

Uite,eu sunt genu de om, care cand imi place de o tipa, ma duc pe 'ne pusa masa' si ii spun la dreptu, ii dau cu sinceritatea'n cap. Daca tipa o ia in gluma e problema ei. Daca o vad ca face misto/rade de mine.Ma uit urat la ea cu dispret si plec.Curaj sa mai ma bage in seama nu o sa mai aibe.Vezi poate nu a glumit, poate chiar tine la tine kiss

| DemonvsAngel a răspuns:

Hei! Păi știi dacă e genul de tip mai timid încerca să îți arate că tu îl cam interesezi și așa doream să îți demonstreze. Mai există opțiunea aceea ca el să fi făcut asta așa la glumă, dar să ascundă ideea că el ar simți ceva pentru tine. E greu pentru unii băieți să își exprime sentimentele. Eu nu cred că te-ai îndrăgostit sau îl iubești pentru că e cam prea devreme pentru asta. Te-ai gândit că îl simpatizezi? Nu cred că face mișto pentru că nu ar face nici măcar un băiat așa mai nesimțit asta pentru că știe că nu este bine să faci mișto de fete. Încearcă să comunici cu el. Poți să îi zici că îți pare rău, dar tu i-ai zis faza aceea în glumă și că el a înțeles greșit. Încearcă să fii atentă la reacțiile lui. Asta îi dă de gol. Baftă!

| Floricikmov explică (pentru DemonvsAngel):

Multumesc pentru raspunsul oferit.