| SkyCracker a întrebat:

Asta este o intrebare mai mult pentru fete dar si pentru baietii cu parul mai mare. Vreau sa imi las parul sa creasca mai mult. Acum varful bretonului imi ajunge putin pana sub ochi. Problema e ca de la un timp, varfurile incep sa se onduleze si imi sta parul ca dracu. As vrea sa il indrept insa vreau sa arate cat mai natural. Adica nu ceva gen gel care il face lucios si tare. Am auzit ca placa de par poate provoca "caderea parului"...Insa nu cred. Totusi, ce as putea sa folosesc pentru a-mi indrepta parul?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Of...daca mai mar pune cineva'
Sa ma tund si sa o iau de la cap
Sincer nu as facea`o
Sunt baiat si am parul lung
Bretonu la mine deja ajunge pana la barbie
Iar la spate am avut o chica de 10 cm
Ce pot spune.
MI-am tuns chica si mi-am lasat doar bretonul mare'
In fine e bataie de cap
Spalatu pe cap eu ma spal de 2 ori pe saptamana'
Mi se unge parul e super aiurea'
Matreata faci mai mereu
Cade parul cacalau cu orce te-ai spala
Paru mare cade face matreata
Trebuie ingrijit
Eu cand ma gandesc ca vine vara imi vine sa ma bat singur
Cand ma gandesc de cate ori o sa trebuiasca sa ma spal pe cap vara
Asta e insa eu am o vointa mai " nebuna "
O incapatanare mai mare.si o fac cu orce risc'
Mi-a casunat sa am plete sa am parul lung
Pai acum ma saturlaughing
Asa a fost si cu barbieritusigh
Vroiam barba. Acuma ca incep sa vad ce patesc dupa barbierit.
Cam bat in retragerelaughingDar asta e soartabig grin
Daca vrei sa iti lasi parul lung
Mai bine vorbeste cu un baiat care are parul lung sa vezi prin ce trece'
Sau de ce nu? Cu o fata. dar spun cu un baiat ca el iti explica de la " egal " la "egal " daca intelegi.

| Muflă a răspuns:

Lol n-are cum să-ţi cadă părul de la placă. Adică se arde puţin, acum depinde şi de grosimea firului, dar rădăcinile nu păţesc nimc.

| coolgirl97 a răspuns:

.hmm nu stiu si eu am parut ondulat!

nu mai folosi placa iti roade parul si in scurt timp o sa ai parul ros o data pe saptamana e cam indicat sa o fol nu mai mult!

nu ai ce sa faci prindel sus sau intr-o parte sau da-l cu gel!

succes