| Pity97315 a întrebat:

Astăzi politia locala m-a amendat cu suma de 1000 de lei deoarece am dat cu palma într-un gard oarecare și chiar atunci au venit ei. Mi-am cerut scuze le-am dat datele au verificat tot și la sfârșit mi-au zis ca voi primii amenda acasa(1000 lei) si dupa doar au plecat nu au spus nimic, am incercat sa le zic ca a fost o greșeală o prostie o joaca dar ei au început sa faca mișto de mine. le-am zis ca îmi pare rău pentru cele întâmplat și ca ii rog sa ma ierte la care face unul din cei doi:"eu te iert dar ai greșit și trebuie sa plătești" și efetiv mi se pare atat de penibil. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ai putea strange bani pentru plata amenzii. Data viitoare cand vei trece pe langa gard te vei gandi de doua ori inainte de a-l lovi, deci are si amenda rolul ei "educativ"...

| siriusblack98 a răspuns:

Contestație în instanță.

Răspuns utilizator avertizat