| dragutz600 a întrebat:

Astazi seara m-am certat cu un coleg; eu cred ca a profitat de mine anul trecut sa-i dau temele; acum mi-a dat ignore pe mess si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, dar eu mi-am cerut iertare dar el e incapatanat si nu vrea sa zica nimic, ma ajutati?/plisecrying

Răspuns Câştigător
| waterloo a răspuns:

Tu trebuie sa decizi daca merita sa iti mai bati capul sau nu. mie personal, scuzele fata in fata imi par mai sincere. nu vad de ce te agiti atat. incearca sa ii spui direct ce parere ai si ca iti pare rau. poate ii trebuie timp sa se gandeasca la cele intamplate si sa treaca peste orgoliu. nu il stresa prea tare cu mesajele de regret. daca nu iti accepta scuzele si o tine tot pe a lui.mai da-i timp. (asta numai daca tii la persoana respectiva). cum zicea si fluturas.nu toti colegii merita atat bataie de cap si zbucium oh go on

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da de ce iti pare rau?
am avut si eu un prieten asa, care mai mult a profitat
nu te iarta, ignora-l
ai zis ca e coleg, nu are rost... daca era un prieten bun merita sa-ti bati capul, asa n-are rostwinking

| waterloo a răspuns:

Daca sunteti prieteni, o sa ii treaca.happy in ce clasa sunteti?
mai tarziu o sa va dati seama ca temele de la scoala nu sunt un motiv bun sa stricati o prietenie. cere-ti scuze in persoana, nu pe mess sau printr-un mesaj si nu mai pune la suflet ignore'u de la mess oh go on si eu m-am certat aproape un an cu cea mai buna prietena a mea(si colega) din motive mult mai serioase, dar tot ne-am impacat. imi imaginez ca te simti prost fata de coleg, dar crede-ma ca daca exista respect reciproc si intelegere, o sa ii treacahappy imi pare mai mult o problema de orgoliu :*... o sa fie bine, cheers!

| dragutz600 explică (pentru waterloo):

Dar nu ii trece ca mi-am cerut scuze la telefon si nu vrea sa le accepte el zice ca nu are sentimente; ce ma fac acumcrying mie chiar imi pare rau crying ajuta-ma pls

| waterloo a răspuns (pentru dragutz600):

Tu trebuie sa decizi daca merita sa iti mai bati capul sau nu. mie personal, scuzele fata in fata imi par mai sincere. nu vad de ce te agiti atat. incearca sa ii spui direct ce parere ai si ca iti pare rau. poate ii trebuie timp sa se gandeasca la cele intamplate si sa treaca peste orgoliu. nu il stresa prea tare cu mesajele de regret. daca nu iti accepta scuzele si o tine tot pe a lui.mai da-i timp. (asta numai daca tii la persoana respectiva). cum zicea si fluturas.nu toti colegii merita atat bataie de cap si zbucium oh go on