| Andrəi a întrebat:

Ati avut vise lucide sau incercati sa aveti? Eu vara trecută am aflat despre ele dar când m-am trezit aveam paralizie in somn, era un om in fata mea chel bătrân la 40-45 de ani și se uita la mine, pot avea inca o data paralizie in somn sau sa am un vis lucid sa descopăr acel om? La faza cu vise lucide incerc de mult timp dar nu merge nici cu muzica, sa stau nemiscat sau etc nu aveam ce sa fac seara asta si as vrea sa primesc un raspuns daca ati avut paralizie in somn sau un vis lucid si daca ma puteti ajuta.
Dau funda

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La paralizie in somn deseori se întâmpla sa apara halucinații, asta pentru ca te și sperii. Ai văzut ca dacă cauți pe google sleep paralysis o sa vezi foarte multe poze înfricoșătoare, inclusiv pe Wikipedia e una.
Dacă ai avut vara trecută slabe șanse sa le ai așa des cum vrei tu. De obicei chestia asta apare când ești obosit și speriat și din câte văd tu nu ești speriat.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca tu pur si simplu ai fost foarte obosit si nu te-ai putut trezi din somn cand ai avut un cosmar.
Sunt vise ce par foarte reale cum sunt si unele pe care nici nu ti le amintesti a doua zi.Din cate am inteles, visele acelea ce tie iti par ca dureaza ore de fapt dureaza secunde si sunt doar la anumite ore (nu stiu exact tot si foarte bine despre vise).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum naiba faceti voi dar alea numai paralizii in somn nu sunt. Sigur ai visat deoarece n-are cum asa complex. Da, visez lucid inca de la varsta de 8 ani... si am avut 500+ SP-uri pana acum. Slabe sanse sa intalnesti din nou acea persoana. Muzica si alte mizerii sunt doar cat sa castige oameni de nimic bani din reclamele de pe blogurile inutile. Incearca sa faci reality checkuri deoarece au sansa mare sa mearga, in vis, la cate cunostinte ai tu, nu functioneaza fizica si nu poti citi carti, astfel iti dai seama rapid ca visezi.