| darkmonster a întrebat:

Dragoste la prima vedere? Relatii la distanta? Relatii pe internet? Ce parere >aveti?:".
hugs.
>:d

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu cred în ele!
Pa, pa.

| Cătălina a răspuns:

Nu cred in dragoste la prima vedere, aia se numeste doar atractie, dragostea vine mult mai tarziu.
Relatiile la distanta ar fi bune la ceva, dar numai daca persoanele se cunosc si in realitate si au avut o relatie de lunga durata ceva mai normala, iar din motive stiute numai de ei, s-a hotarat ca unul sa plece de langa celalalt. Numai in acest fel se poate numi relatie la distanta.
Iar in relatiile pe internet, la fel, nu cred. Internetul, in esenta lui, este facut mai mult pentru informare, dupa parerea mea, si nu pentru pierderea timpului facand declaratii amoroase, siropoase.

Aceasta e parerea mea.

Pa, pa!

| Cătălina a răspuns:

Cum se face ca aproape toti avem stupid?

| aniriiiiii a răspuns:

Toate la un loclove struck.Eu pe iubitul meu il stiu de cand eram foarte mica, dar nu eram prieteni doar cunostinte.Mereu am avut ceva aparte pentru el [asta poate inseamna dragoste la prima vedere], relatie pe internet :da ...noi desi ne cunosteam personal ne-am cunoscut mult mai bine pe internet si relatie la distanta :da pentru ca el sta la 30 km de mine si ne vedem in week`end `uri si revederea e mult mai frumoasalove struck

| Victoria a răspuns:

Relatii pe internet-> NU
Relatii la distanta->doar daca persoanele se cunosc in realitate
Dragoste la prima vedere-> DA :X (bine, nu e dragoste ci atractie care cu timpul se poate transforma in dragoste)

| morena a răspuns:

Cred in dragoste la prima vedere! Relatiile la distanta. dar nu pentru mult timp, trebuie rezolvate cat de repede! Relatii pe internet.doar virtuale! Toate exista, daca vrei sa crezi TU IN ELE!

Răspuns utilizator avertizat
| Fifylici a răspuns:

Pai sa o luam cu inceputul.
Chestia asta la prima vedere nu cred ca se poate numi dragoste deaorece esti doar atras de el, ti se pare, frumos, dragut sau simpatic dar nu o poti numi dragoste daca nici nu ai interactionat niciodata cu el/ea.
Relatiile la distanta da exista iar cei care pot spune ca au o relatie la distanta inseamna ca au mare incredere unul in celalalt si se iubesc prea mult, dar eu totusi ma cam tem. O relatie adevarat are nevoie de intretine face to face, asa pot aprea certurile, frustrarile, teama si neincrederea dupa care se ajunge la despartire.
La fel ca si in cazul relatiilor la distanta este firesc ca nu poti avea o relatie pe internet. Aaaa ca tipu/tipa ti se pare simpatica si ca arata bine este ok dar ma exista si cazuri unde intre cei doi se leaga ceva puternic o legatura stransa si deja sentimentul de atasare incepe sa se cuibareasca in inima ta. Daca ca sentimentele sunt reciproce se poate merge mai departe va cunoasteti si live si poate iese ceva frumos.Depinde acum sunt cazuri in care totul se termina urat.
Multi creati o confuzie cand spuneti"relatii pe internet" deparca si-ar trai sentimentele acolo si ar avea o poveste de dragoste. Aaa ca se cunosc si in realitate si incep sa se iubeasca existand deja sentimentul de atasare asta e altceva dar este aburd sa spui ca ai o relatie pe internet.

| alexgogo a răspuns:

1. DA (mare atentie ca am scris cu caps happy )
2. Foarte rar. De regula, intervine un factor extern... blonda, bruneta, etc
3. Si asta, foarte rar spre deloc. Pentru ca pe net esti o alta persoana, persoana nu te vede personal si se pare ca asa e incurajata minciuna...

hugs si tie happy

| Byankaa66 a răspuns:

Nu prea cred ca exista dragoste la prima vedere, eventual atractie fizica, daca vrei o relatie la distanta eu cred ca trebuie sa ai ceva experienta in spate ca sa stii sa mentii flacara aprinsa si cum sa procedezi in situatii mai dificile care pot aparea pe parcurs, si relatie pe internet nu exista, cel putin asa cred euwinking

| Reek54 a răspuns:

1.Relatii la distanta - mdeah, dar cum se zice. fara sex cam piere pofta =).
2. Dragoste la prima vedere - o, da.
3.Pe internet - mdeah, dar m-am cam saturat de asa ceva.

| мełıššα a răspuns:

Pai eu una cred in relati la distanta`
Sa zic si de ce. daca persoanele respective se plac si inceapa sa se cunoasca se poate crea o relatie foarte apropiata si cu timpu poate va puteti vedea`. eu una am o relatie pe internet cu iubitul meu de 4 luni urmeaza sa ne vedem de craciun. am dat un exemplu. Totul este posibil :p love struck

| LinDaStAr a răspuns:

Relatii pe internet --> Da :X mi s-a intamplat una acum si ne vom vedea in realitate in curand :X
Relatii la distanta --> incredere multa :X si sigur pana la urma se rezolva lucrurilewinking poate cu mutatul big grin