| Unique a întrebat:

Ati vazut ca atunci cand ai un animal, se aseamana foarte bine cu stapanul? Un exemplu bun este ca : cand stateam la casa parinteasca aveam o vecina care avea un caine mai mic si batran si ea e batrana, si cand iesea vecina cu cainele la magazin cainele mergea ca ea, si ea la fel ca cainele laughinglaughinglaughingDeci se aseamana si la chip cainele are asa un ciuf in varful capului si vecina la fel laughinglaughingAm observat asta de foarte multe ori! Toti vecinii de pe strada spun asta!laughinglaughinglaughing

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Asa e. Ai dreptate. Sunt multe cazuri de genul. In care animalul seamana la atitudine cu stapanul. Un om bland are un animal bland pe cand un om rau are un animal agresiv.

4 răspunsuri:
| Unique explică:

Si eu am un caine agresiv si unul bland
laughinggenul meu
cateodata agresiva cateodata prea blanda

| Roxy a răspuns:

Asa am si eu niste pisici nebune si una din ele e grasa si batrana(nu ma caracterieaza ca am 16 ani si nu sunt grasa)
Si mai am un catel de lup pe care nu eu l-am crescut asa nebun si energiclaughing
Lam gasit cand aveam 4 ani si acum dupa 2 ani din catelul batut si traumatizat de rotzi(nu stiu de ce)ii cainele vesel, nebun si foarte energicbig grin
Cred ca din cauza ca animalul de companie imita comportamentul stapanului si oarecum incearca sa devina ca si stapanul deoarece animalele isi vad stapani ca pe niste idolihappy

| T30D0RA a răspuns:

Si mata mea seamana cu mine laughing lenesa si grasa rolling on the floor

| nodeerskulls a răspuns:

Eu si motanul meu suntem opusi ca aspect, dar ne asemanam la comportament laughing
El este gri, gratios si slabanog de la natura, eu am statura medie, sunt impiedicata si aproape roscata laughing
Dar avem aceeasi fire - singuratica, dar foarte prietenoasa si iubitoare cu cei care stim ca meritawinking
Aaaa, si amandoi avem ceva cu tatal meu vitreg laughing