| anonim_4396 a întrebat:

Aveti emotii cand trebuie sa iesiti la tabla la scoala?

4 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Buna! Eu am terminat scoala, insa pot sa spun ca imi amintesc ca groaza mea cea mai mare era iesitul la tabla. Ii dau dreptate lui Lyndsey, in mare pare parte aveam groaza asta deoarece era vorba de matematica si eram nu prea o intelegeam(si nici nu prea imi dadeam silinta). Daca ai invatat acasa si ai priceput, nu ai de ce sa ai emotii, mergi la tabla sigura pe tine si gata. Eu, dupa ce ieseam la tabla, intelegeam mult mai bine un exercitiu ajutata de profesor si imi promiteam mereu ca o sa ies mai des indiferent daca stiu sau nu. big grin

| Lyndsey a răspuns:

Teama pentru tabla este datorata "nestiintei" ( sa zic asa ). Cei care au inteles lectia si sunt activi in general nu au nici o teama. Sincera sa fiu cateodata am si eu o mica teama, dar nu si emotii ( e prea mult spus ) :*.

| Jennelle a răspuns:

Bună.Eu nu am deloc emoţii deoarece ştiu că am învăţat.Dar când răspunsul e mai dificil, şi nu ştiu, îmi tremură picioarele şi mâinile de numa! Dar, încerc să scap de emoţiile negative(cele pozitive te ajută să scapi din situatii extreme). Mama mea îmi repetă de multe ori că nu trebuie să-mi fie de răspunsul meu, fie greşit sau fie corect.Baftă!

| Niny12 a răspuns:

Am cele mai mari emotii si partea proasta e ca sunt prea emotionata si gresesc... si apoi diriga ma cearta happy bine ca nu ma bate happy