| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Aveti reguli dupa care va ghidati in viata?

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Regulile iti limitează viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am. Prima regula si cea mai importanta: sa nu ai incredere in prima persoana care iti iese inainte. A doua: ai grija de tine asa cum ai de altii. Urmatoarea: daca ceri prea mult de la tine, si nu poti sa-ti atingi țelul propus, nu fii dezamagit, ridica-te si ia-o de la capat.
Cam astea sunt pentru mine cele mai importante. Astea difera de la om la om. Fiecare si le face dupa experientele ce le are in spate si dupa trairile sale happy

| wpetterssone a răspuns:

Am reguli după care îmi ghidez viața, am reguli la serviciu. Toate regulile sunt reguli și trebuiesc respectate.

| SEMIHA a răspuns:

"Reguli" este cam mult spus. La mine sunt doar niște pași spre mai bine.

| Maia55 a răspuns:

Cea mai buna regula pentru sănătatea ta mentala este sa fii fericit. Știu ca uneori este chiar greu, dar mereu sa fii optimist și sa încerci sa nu te gândești la lucruri nasoale. Mereu sa găsești binele în viata, concentrează te pe ce e bun. Te va ajuta.