| Anonimatrista56 a întrebat:

Azi am fost in parc cu cativa colegi. Am mancat inghetata, mancare, am baut suc, ne-am batut cu apa (chestii relativ normale pentru niste copii de 15 ani).
Pe langa ca de abia am convins-o pe mama sa ma lase macar o ora jumatate, cand am ajuns acasa a inceput sa ma intrebe cu cine am fost. I-am enumerat cele 5 persoane cu care am mai fost. Cand a auzit numele unuia dintre baietii cu care am fost a inceput sa faca circ si sa-mi spuna ca nu mai am ce umbla cu el, sa nu ma mai prinda cu el.
Ea l-a vazut o singura data la festivitatea de sfarsit de an si il considera vagabond. El de fapt e un baiat foarte de treaba, amuzant, care te face sa te simti foarte bine.
Chiar nu inteleg ce are cu el... eu ma simt oribil pentru ca toata vara am avut in plan sa ies cu el si cu toata gasca (avem o gasca de aproximativ 25 persoane cu care era planuit sa ies deoarece eu tot anul scolar nu am avut voie afara). Daca nu am voie cu el inseamna ca nu am cum sa ies cu nimeni.
Chiar si maine vine la mine in sat (locuiesc la 10 km de municipiu) sa se vada cu un baiat si m-a chemat si pe mine afara, dar bineinteles ca nu o sa am cum sa merg, dar asta e oricum cea mai mica problema.
Ma simt oricum ca ultimul om, cand credeam ca o sa am si eu voie afara macar o data pe saptamana.
Cum sa procedez? Nu stiu ce sa fac sa fie bine pentru toata lumea...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E greu sa fi parinte mai ales fetele fiind bomba cu ceas alege sa te tina in loc sigur

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune-i mamei așa.
Am 15 ani. De acum va trebui să învăț să îmi port singur de grijă.
Pentru asta trebuie să ies cu prietenii, să învăț să mă port cu oamenii. Te rog să mă lași afară că nu o să pățesc nimic grav.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu mama ta, insistă să te lase.
Nu ai cum să ieși fără voia ei.

| Plato a răspuns:

Sa inteleg ca de fiecare data iesiti in formula completa de 25? Deci ori toti 25 ori niciunul?
Sunteti brigadă de ultrasi?

Nu crezi ca ai putea ca, din aia 25 de oameni, sa iesi cu oricare alti 2-3-4?
Eu nu cred ca iesiti de fiecare data toti 25.

Din aia 25, cheama cativa sa iesiti si gata.
Eu nu-mi pot imagina cum mergeti voi atâția, suna a protest nu a iesire.
Sigur gasesti doua-trei prietene din 25, si poti iesi.
Trebuie sa-ti asculti mama, 100% are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ala nu mai vine cu voi