| saku970 a întrebat:

Azi am gasit o vrabiuta in curte care a fost "atacata" de pisica mea,vrabiuta nu pare a avea rani, dar nu poate sa zboare! Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La farmacie este deschis!
Cel mai bine să o vadă un veterinar.
Pa, pa.

| CannbalCorpse a răspuns:

Saraca vrabiuta! :/ sa ai grija de ea. Daca e pui sa ii dai cu pipeta in gura apa, big grin si mancare. amestecata cu apa eventual

| saku970 explică (pentru CannbalCorpse):

Am o singura problema : nu am seringa si nu mai este deschis la farmacie deci trebuie sa astept pana maine dar daca nu supravietuieste pana maine? Chiar nu stiu ce sa fac...

| CannbalCorpse a răspuns (pentru saku970):

O pipeta! nu seringa ceai! http://www.vetexpand.ro/......arilla.png
daca stai pe langa vreo farmacie non-stop, e pui sau nu? daca nu este pui poti sa ii pui apa intr-un dopulet si sa ii umezesti ciocul, daca este pui evental poti incerca sa ii umezesti putin ciocul :)

| saku970 explică (pentru CannbalCorpse):

Da,pipeta,prin seringa ma refeream fara ac! Normal... am sa incerc sa vad ce pot face sa o ajut, sper sa traiasca si multumesc pentru ajutor!

| CannbalCorpse a răspuns (pentru saku970):

Si eu sper sa traiasca, sa ma anunti te rog sad. sa ii umezesti ciocul si sa ii dai niste malai cu apa cred ca ii este foame, daca e mai marisor da/i un viermisor! mic