| bytzy09 a întrebat:

Azi m-a oprit politia in timp ce mergeam cu scooteru eu cu mai un prieten! eu neavand permis de conducere si casca (ca sofer)
m-au dus la sectie si mi-au facut dosar penal
in ce consta asta? ce consecinte o sa am?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puscarie si amenda daca asa decide judecatorul

| bytzy09 explică (pentru mgtow):

La prima abatere nu cred

| mgtow a răspuns (pentru bytzy09):

Noua lege spune ca din prima abatere se da sentinta penala, daca esti minor nu au cum sa te bage

| bytzy09 explică (pentru mgtow):

Nu sunt minor... si am auzit de la mai multi ca nu ar fi chiar mare lucru daca imi iau cat mai repede carnetu

| mgtow a răspuns (pentru bytzy09):

Depinde de ce misculatii faci poti scapa mai usor de probleme, o sa ai treaba la tribunal

| CosminC86 a răspuns:

Cel mai grav este ca dosarul penal te va afecta la angajare, restul sunt povesti. De parnaie nici nu poate fi vorba, avand in vedere ca esti minor.

| MEduard a răspuns:

Nu te bagă nimeni niciunde, nu ai omorât pe nimeni. Permis suspendat clar, o amendă. Dosarul penal afectează în viitor.

| bytzy09 explică (pentru MEduard):

Cu ce ma afecteaza chiar nu ma pricep in domeniu?

| MEduard a răspuns (pentru bytzy09):

Păi cu dosarul penal cazierul nu mai este curat. Afectează mai ales acolo unde vrei să iți depui CV-ul. Şi nu nu mai.