| SQ123A a întrebat:

Ba baieti, daca o fata e interesata de tine te baga in seama, logic? Nu cred ca e interesata de tine si nu te baga in seama. laughing) Eu-s "nepriceput" si nu stiu sa vorbesc cu nimeni in general. Imi place de una si ea cred ca m-a placut, dar nu stiu cum sa vorbesc cu oamenii, online e mai usor. Online am incercat sa vb. cu ea si dupa un timp mi-a dat cu seen. :/ ori e figurista ori nu stiu rolling on the floor e si vina mea ca nu o fac sa fie interesata de mine dar ma rog, avand in vedere conditia mea actuala. Cineva mi-a zis sa nu o mai bag in seama O fi bine? Nici nu stiu... Am incercat sa invat cum sa vorbesc cu OAMENII dar e prea greu. De mic fiind inchis numai in casa, persoane apropiate cam 0 va dati seama cata interactiune am avut cu lumea inconjuratoare. Sfaturi ceva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ma uit la prostiile copilasilor, postate pe Youtube.
Am trecut demult de varsta aia.l
Apoi, educatia si bunul simt ar treuii sa te traga de maneca, cand te referi cuiva si nu il cunosti, incepand intotdeauna cu o forma de politete, nu cu badaranii sau golanisme.
Invata baiete, invata, ca ai numai de pierdut in viata!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa judecata ta, daca inversam rolurile: ar fi cam asa:
-daca-ti place de-o fata, de ce nu o bagi in seama?
-nebagand-o in seama, inseamna ca nu o placi, asa-i!

Cred ca logica ta este de piatra! Daca te iei dupa ea, ori mori virgin la 70 de ani, ori fugi sa te ascunzi, cand vezi o fata.

ESte indicat ca baiatul, care-i un gentelmen prin natura lui, sa-i faca avansuri unei fete si sa-i propuna sa iasa cu ea.
Avansurile pornesc de la baiat, nu de la fata!

Apoi, cand incepi discutiile cu "ba" toata lumea fuge!
Lipsa de educatie si politete, apare prima si pune pe toata lumea pe fuga. Poate este bine sa inveti sa te adresezi tuturor oamenilor frumos, respectuos si politicos.
Cizeleaza-ti vocabularul, ca sa nu te mai miri, de ce fug fetele de tine!

Dupa cum vezi, chiar si aici pe forum, ai scris "ba" desii, suntem multi oamnei maturi sau in varsta, care putem sa-ti raspundem...
Esti sigur ca asta este singura ta forma de politete cu care te adresezi cuiva?

| SQ123A explică (pentru Violleta2022):

Aia cu "ba " e a lui Jimmy stii tu, de pe ytb. : La povesti cu Jimmy" are 500.000+ views cam la toate videourile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SQ123A):

Nu ma uit la prostiile copilasilor, postate pe Youtube.
Am trecut demult de varsta aia.l
Apoi, educatia si bunul simt ar treuii sa te traga de maneca, cand te referi cuiva si nu il cunosti, incepand intotdeauna cu o forma de politete, nu cu badaranii sau golanisme.
Invata baiete, invata, ca ai numai de pierdut in viata!

| SkyPilot a răspuns:

Treci la fata urmatoare!
Aici nu e vorba de pricepere, daca nu te ia in seama pe retelele sociale, nu prea ai ce face. Creaza-ti un profil mai atragator daca vrei sa ai mai mult succes, dar dupa parerea mea trebuie sa iesi la agatat in viata reala.
Cu fetele trebuie sa fii mai politicos si sa folosesti un limbaj mai "slefuit". Sut putine cele la care le place sa le iei mai golaneste. Trebuie sa ai vraja in tine. "Iti sta bine imbracata asa", "In lumina asta ai ochi superbi"... ma intelegi!

| Donsavas a răspuns:

E bine ca nu ai anxietate socială. Bucura te ca nu te ai îmbolnăvit psihic. Socializarea face parte din dezvoltarea emoțională a unui om. Ma rog. Sa fi timid nu e tocmai o boala. Foarte bine ca te străduiești sa comunici! Pe fata ar trebui să o tratezi cu mai multa indiferență și sa înveți a nu te fixa pe oameni. Fetele fac asta mai mult sau băieții obsedați. Treci la următoarea si gata!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca incepeai discutia cu FA, probabil o incantai si pe AnaMaria.