| Anonima163333 a întrebat:

Buna!
stiu ca va fi ciudat si poate aiurea ca imi voi spune problemele pe un site cu oameni complet necunoscuti, dar am nevoie acum;//
deci, voi incepe cu inceputul.eu mereu am vrut sa fiu placuta de toti oamenii, sa n-am dusmani, dar parca cu cat am incercat mai mult, cu atat aflu ca unii au ceva cu mine, fara motiv.
sunt considerata de ceilalti o fata frumusica,nu,nu ma laud, nu-mi sta in caracter, dar primesc des complimente, desi eu uneori am impresia ca sunt cea mai urata fiinta de pe pamant....parintii imi zic ca am stima de sine scazuta si cred ca au dreptate...
invat bine, si imi ajut colegii daca au nevoie.

bun, de ce am venit de fapt pe site-ul asta?
ei bine, de 2 sapt, am aflat ca un coleg nu ma place deloc, fara sa vorbesc macar prea mult cu el, avand in vedere ca el m-a placut acum un an...saptamana trecuta am aflat ca nu stiu ce colega nu ma suporta nici ea, iar fara motiv, ca nici cu ea nu prea discut, dar aparent are ceva cu mine...
azi iarasi un coleg s-a purtat destul de naspa cu mine, din nou, fara sa ii fac ceva...;
pana acum doua luni chiar nu avea nimeni nimic cu mine,ma intelegeam cu toti, vorbeam,imi scriau sa ne vedem, si din astea...

stiu ca o sa ziceti ca n am pus de fapt nicio intrebare, am vrut sa ma descarc si as vrea sa imi dati cateva sfaturi, si sa ma incurajati, fara sa fiti ironici happy multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
indiferent de ce vei face sau cine vei vrea sa fii, lumea va ramane aceeasi. te vor critica, no matter what.
just be yourself and *** em all.
nu ai nimic de dovedit nimanui.
nu vorbesc cu tine? foarte bine.
se uita urat? sa se uite. altceva nu au ce face. maaai ales ca pe unii ii roade invidia, LA CULME!
plus ca, asa iti dai seama ce fel de oameni is si vei vrea sa ii eviti, ceea ce iti va fi in avantaj, pentru ca vei invata sa fii mai selectiva, sa te inconjori cu oamenii potriviti.
nici nu trebuie sa iti pese de ei. stiu ca uneori pare greu sa faci asta (been there), dar nu te lasa prea usor in fata lor. ei asta vor, sa te atace. e de ajuns sa iti cunoasca punctul sensibil.
asa ca, cel mai bine e sa nu arati niciun pic de slabiciune in fata persoanelor de genul.
le eviti, nu cauti atentie, nu cauti mila, nimic de la astfel de persoane. nu merita sa te neglijezi/iti pierzi demnitatea din cauza lor.
si eu ma confrunt cu asta in liceu... dar mai am putin si termin. si asa voi scapa de ei.
focuseaza te pe tine si pe ce este important in viata ta! hug.

| Anonima163333 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, ai mare dreptate!
succes in continuare in ceea ce faci happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima163333):

Mulțumesc, asemenea!

5 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Bro calmeaza-te si nu mai face nimanui pe plac fi cine esti tu cu adevarat asa cum esti tu cu adevarat și daca îti place de baiatul ala du-te si spune-i atata tot.

| Anonima163333 explică:

Scuzati-ma pentru greselile de exprimare, m-am grabit si nu am verificat mesajul inainte sa il trimit happy

Eu cred ca ar trebui sa nu iti mai pese de cum te vad ceilalti. Daca cineva te place te va place asa cum esti. Fii tu insuti si lasa-i pe ceilalti. Important e sa fii tu bine in pielea ta.