| LonelyHeart112 a întrebat:

Ba, eu o sa trec direct la subiect. Am vazut multe fetite de 12 ani pe TPU. Si nu ma deranjeaza ca au acces la internet. Ma deranjeaza ca ele vin aici ca sa ne zica cum si-au tras-o ele cum un baiat de 18 ani, si acum nu stiu ce sa mai faca, saracele! Si nu asta e cea mai rea parte. Cea mai rea parte e ca ele vin cu tot felul de discursuri, de genul "Acum e o alta generatie, nu cred ca mai sunt baieti pana la 15 ani, virgini!". De fapt, asta nu e o intrebare, vreau pur si simplu sa zic ce cred eu. Am 18 ani, si eu sunt virgina, deci, pentru toate fetitele "la moda", care si-o trag cu baieti de 18 ani, cand ele au 12, am un mesaj: NU E O RUSINE SA FII VIRGIN. Si se mai si lauda ca au facut sex... Aplauze, va rog. Aplauze pentru viitorul Romaniei!

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Majoritatea se grabesc sa scape de "povara" asta, o considera ca un dezavantaj, un lucru ce le impedica in a fi in randul celorlalti si se lasa foarte usor influentate de prietene, apropiati, televiziune si ce porcarii mai citesc ele pe internet. Nu doar fetele de 12 sunt problema, ci si baietii care accepta sa faca asa ceva cu ele, nu vad farmecul in a avea o "aventura" cu o fata atat de mica, daca o poti numi asa... Generatiile se strica din ce in ce mai rau. Eu la varsta lor imi petreceam timpul la pc si jucandu-ma pe afara ratele si vanatorii, pititea, elasticul. Bine, si acum tot la fel fac si am 17 ani.

| LonelyHeart112 explică (pentru Deleb):

Da, nu am vrut sa dau vina doar pe fete, si baietii au partea lor de vina, sunt si cazuri in care chiar ei incearca sa le convinga. Si eu la 12 ani eram mereu pe afara. Aveam PC, dar nu imi facea deloc placere sa stau in casa, mai ales ca stateam la tara si aveam si multe dealuri. Si nu-mi era gandul la sex, eu ii bateam pe baieti, ca ma enervau. Si pana la 11 ani, n-am stiut ca baieti sunt pompieri. Credeam ca au la fel ca fetele. Doamne, stau acum si depanez amintiri. : ))

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti bate capul cu ele, lasa sa fie ele "alta generatie" sper sa-si aminteasca aceste vorbe si cand se vor lovii de consecintele acestor fapte la moda.
"Totul s-a schimbat, stam intre cu*ve si hoti
Ca sa rezistam vii suntem mai reci ca niste morti"
Daca ele cred ca e demodat sa fie virgine, lasa-le sa creada ce vor, daca ele nu sunt constiente de ceea ce se intampla tot ele vor suferi.
Oricum, eu unul as alege in orice moment sa raman alaturi de o fata virgina decat de una care a trecut prin "mana" a nenumarati tipi.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ma intreb astia de 12 ani de unde aud de sex si restul. Nu tot de la aia mai mari ca ei. EI macar au o scuza ca sunt mici si prosti. Zilele trecute beam o cafea cu cineva. In stanga aveam un grup de 6 persoane, toti peste 18 ani. Vorbeau aia de sex, puteai sa juri ca era noaptea povestilor despre sex. La alta masa erau vreo 3 fete cam de 14 ani care tot radeau. Ca radeau de ce auzea de la astia sau altceva nu stiu dar fac si ei ce pot sa fie in pas cu moda. Daca aud peste tot ca esti prost sa fii virgin, ce sa le faci. Li se baga asta foarte adanc in cap si acolo ramane. Cand eram eu mai pitic, era raritate in 1-8 sa vezi pe cineva cu iubit/a dar acum orice ciumpalac la 12 ani are iubita. Alte vremuri.

| pufulescu a răspuns:

Si ce te deranjeaza pe dumneata ce face alta cu fundul proprietate personala, nu inteleg? Sunt convins ca si daca aveau ele 18 si tu 25 tot gaseai ceva. Ce spui tu nu este decat invidia si ura care macina natia romana, nu are treaba cu sexul.

| LonelyHeart112 explică (pentru pufulescu):

Ba da, are. Nu am de ce sa fiu invidioasa, pe unele care fumeaza si fac sex la 12 ani, sincer, nu am de ce. Cred ca mai mult e o rusine. Cred ca nici o persoana intreaga la minte nu are cum sa fie invidioasa pe parasutele astea. Si nu ai cum sa spui ca sunt invidoasa, nici nu ma cunosti. Eu cunosc destule degradate de 12 ani care fac toata generatia de ras. Daca tu ai fii invidios pe ele, nu inseamna ca si eu.

| Ciumpi35 a răspuns:

Și eu care credeam că oamenii s-au obișnuit deja cu tineretul ăsta de câcat. Acum asta e la modă:sexul la 13 ani, mersul în pub-uri să dai și tu o bere că acasă te bate tactu, o țigară din banii părinților că tu nu poți produce nimic, etc. În lumea asta trăim, integrează-te sau ignor-o.