| oORichard a întrebat:

Deci cum sa incep...am terminat clasa a 8-a adica acum voi fi a 9-a si mi'e un pic...adica nu un pic sunt mort de frica si am o gramada de emotii!
In clasa a 5-a am facut o proasta impresie si am suportat consecintele 4 ani:Ocryingcrying...nu vreau sa se intample si acum.
Eu sunt mai timid si nu prea vorbaret...adica nu gasesc subiecte pe care le pot discuta cu altii...si asa par retras.
Ce ar trebui sa fac in prima zi de liceu? Cum sa ma comport? Cum sa ma imbrac? FUNDAAA

4 răspunsuri:
| mariuca16 a răspuns:

Pai in primul rand pentru o buna impresie imbracate frumos.Cu o pereche de blugi un tricou sau hanorac, tenisi sau adidasi.Incearca sa nu stai singur intr-un colt de la inceput pentru ca asa vei sta tot anul si nu stiu daca iti place.Incearca sa te prezinti frumos, sa nu te dai mare, sa vorbesti frumos.sa nu te iei in gura cu nimeni.si totul va fi OK.si eu trec a 9a app. Fundaa?smug

| Buubuuuu a răspuns:

Fii doar tu insati! Incearca sa intri in conversatie cu ceilalti.Comporta`te normal si nu te lasa dus de val.Bafta!

| xCat a răspuns:

La liceu nu mai e ca in 5-8.Toti vor fi mai retrasi, nu mai e distractia din gimnaziu.Relaxeaza-te,istoria nu se repeta si majoritaea au o gramada de emotii pentru nimic.

| denisse00 a răspuns:

Buna! Sunt in aceeasi situatie ca si tine... Si eu sunt ingrozita de prima zi de scoala, dar incerc sa ma incurajez cum pot :d

Cred ca ar trebui sa fii tu insuti pentru ca asa e cel mai bine, te vor placea pentru ce esti tu! Daca te referi la profesori, ar trebui sa stai cuminte in banca ta si sa raspunzi cand esti intrebat.
Cat despre vestimentatie iti recomand haine simple si comode, dar la moda!
Sper ca am fost de ajutor! :* Mult succes:*