| roxanaCristiana12 a întrebat:

Bai ma simt ciudat. Adica sunt trista fara niciun motiv. simt ca am nevoie de un iubit adica am un coleg in clasa caruia ii placea de mine in vara dar acum nu-i mai place si e invers cu toate ca el nu stie ca am o simpatie fata de el de putin timp. si oricum nu am sa i spun. si cu toate astea ma simt singura desii am ogramada de prieteni dar nu mai am incredere in nimeni. sad simt ca nu mai ma place niciun baiat si ca nu mai am sanse la nimeni ce sa fac?...

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu trebuie sa disperi si sa ai o relatie cu orice baiat. Ai rabdare si o sa gasesti pe cineva potrivit tie. Daca nu ai incredere in prietenii tai, inseamna ca nu i-ai ales bine si ar trebui sa renunti la ei. Increderea e unul dintre cele mai importante lucruri intr-o relatie, de orice fel ar fi ea.
Simpatiile astea sunt trecatoare si cred ca nu merita sa iti bati capul cu ele. Daca baiatul te-ar te-ar fi pacut cu adevarat, sentimentul ar mai fi existat si acum. Cati ani?

| roxanaCristiana12 explică (pentru Aasdfghj):

Nu sunt genul care sa dispere fara iubit sau ceva am iesit dintr-o relatie de 2 ani acum 4-5 luni. laughing doar ca idk ma simt eu singura si in legatura cu prietenii toti vin si pleaca. de aia nu mai am incredere in nimeni

| Aasdfghj a răspuns (pentru roxanaCristiana12):

Asa sunt oamenii. Oricum sunt rare si putine cazurile in care ramai prieten bun cu cei din generala/liceu. Toti ne schimbam si incepem sa avem alte preferinte asa ca vedem ca ceilalti nu mai sunt ca noi si cautam alte persoane. Cati ani ai?

| Emma30555 a răspuns:

Sa fii mai optimista. Poate acum nu ai admiratori dar o sa se mai găsească băieți care te vor placea. Ar trebui sa nu te mai gândești numai la asta și se va întâmpla. Poate chiar te place cineva și nu știi. Cat despre băiatul de care ai pomenit poți sa i dai și tu un semn discret ca l placi de ce nu?

| roxanaCristiana12 explică (pentru Emma30555):

Problema e ca am cu cine sta doar ca de obicei nu e cine vrei tu nu stiu daca ai trecut prin asta sau ceva. Mi-as putea face iubit oricand doar ca nu vreau pe oricine asta e problema

| Emma30555 a răspuns (pentru roxanaCristiana12):

Te inteleg. Stiu cum este. Poti sa ai si 100 de admiratori daca nu e cine trebuie degeaba ii ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridicã capul sus si zâmbeste fi mai fericita
Nu stiu care a fost treaba cu voi vara trecutã, dar daca el tia oferit atentie ar trebui sa ii dai si tu inapoi. Poti sa il suni sau macar un mesaj, insistã putin nu trebuie sa ii spui direct ca iti place de el, dar e bine un telefon si zâmbestei cand te intilnesti cu el.
Daca e baiat destept o sa inteleagã ca il placi.

| roxanaCristiana12 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi place de el e doar o simpatie. idk e cu mine in clasa si de obicei nu ne sunam sau ceva laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxanaCristiana12):

Pãi iti cam meriti singurãtatea happy
Hotarastete daca mai placi un baiat, si bagate tu in seama cu acela. Daca s-a bagat in seama cu tine inseamna ca te place, sau te-a placut dar acum nu vrei sa vorbeasca doar ei tu tine.
Stiu ca este o presiune mare, dar este frumos ca daca un baiat tia oferit atentie sa il ajuti si tu putin. Altfel vei ramane singurã pentru totdeauna.

| Juper a răspuns:

Eu iti recomand in primul rand sa te linistesti o sa vina vremea cand o sa ai un iubit

| roxanaCristiana12 explică (pentru Juper):

Am avut iubit rolling on the floor am stat cu el 2 ani si nu stiu sigur daca mai am sau nu sentimente pentru el

| Refresh0 a răspuns:

Doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata dragoste, pentru că El e dragostea. Te invit să Îl cunoști. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro