| Emiilea a întrebat:

Băieţi, ce vă place mai mult la o fata : fața, corpul sau ce e în interior?
Ce simțiţi când vă ataşaţi de o fata?
Dar atunci când o fata vă respinge?

12 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Acum depinde nu pot sa zic ca "interiorul conteaza cel mai mult"
trebuie sa fie draguta si un corp in care ea sa se simta ea bine.
Pot sa spun ca pana la 21 de an m-am indregostit de 2 ori prima dragoste a fost in copilarie 13-14 ani si poate uni nu o pun la socoteala, a fost poate mai mult curiozitate decat dragoste.
A doua cand aveam 19 ani nu pot sa spun decat ca simteam ca timpul pe care il petreceam cu ea nu e destul.
Din pacate prima mea respingere a fost a doua dragoste, asa ca m-am simtit tradat ranit, urmatorul an a fost pentru mine plin de ura si minciuni si violenta. dar din toate astea m-am ales cu o lectie de viata.
Fiecare om printr-o respingere diferit uni poate nu sunt afectati in timp ce alti au nevoie de ani sa treaca peste.

| Nemessys a răspuns:

Eu pun mai mult pret pe caracter. Si acum poate te intrebi tu,, dar aspectul fizic, nu conteaza?". Ma de ce sa mint? Iti raspund sincer cu,, da, conteaza". Insa nu chiar atat de mult pe cat iti imaginezi. Adica hai sa fim seriosi, eu nu pot avea o relatie cu o fata care pur si simplu mi-e scarba sa ma uit la ea. Deci nu pot! As vrea sa fie suficient de frumoasa cat sa nu-mi vina sa vomit cand ma uit la ea, atat! Sau sa evit sa fac contact vizual cu ea Adica sa arate decent si bineinteles fara machiaj. Daca e sa-mi placa aspectul ei fizic, sa-mi placa fara machiaj. Cand vine vorba de asta, prefer sa fie draguta, nu frumoasa. Care-i diferenta? Pai. pentru mine, o fata draguta este acea fata care cand te uiti la ea, iti da impresia ca e pacifista, cuminte, poate putin mai timida, cu suflet mare, care iti inspira incredere etc. In timp ce o fata frumoasa. e pur si simplu frumoasa gen. diferite actrite, photo model-uri, vedete, etc. Anyway, trecand peste paranteza asta mare; dupa cum am spus, prefer sa arate decent, fara tate, fara c*r. Nu cer asa ceva. Ba chiar mi-ar placea sa nu aibe, ar fi mult mai bine. Si stii de ce? Aici e si un mic avantaj. (sunt curios cati baieti mai gandesc ca mine). Deci. e un mic avantaj deoarece daca arata decent si nu are forme bineinteles ca nu o sa fluiere toti prostii dupa ea si daca as avea o iubita de genu' as iesi cu ea linistit in oras si prefer sa zica lumea,, ia uite ce urata are ala " decat sa zica,, mamaaa ce bunaciune are norocosul ala". Adica mie nu imi convine sa ies in oras si sa se uite toti baietii dupa ea. Iti dai seama cat de prost m-as simtit? Mai ales ca poate, cand nu e cu mine se mai si dau la ea. Asta e avatanjul cand ai o iubita de genu'. Frate. o fi ea cum o fi,, urata" si fara forme, dar macar sa stiu ca este DOAR A MEA. Adica de ce sa am o fata HOT dorita de TOTI beietii si care se dau toti prostii la ea si poate intr-o zi mi-o si fura, cand stiu ca am una asa cum imi place mie, nimeni nu se da la ea, nimeni nu flirteaza cu ea. Sau cand a pune o poza pe Facebook, mai bine vad comentarii NORMALE de la prietene / prieteni de-ai ei decat sa vad comentarii de la nu stiu cati straini cu,, mama ce bunaciune esti". E mai bine asa. Adica puii mei cu ce ar imbunatati c*rul relatia? straight face Cu ce ma ajuta pe mine daca ea ar avea c*r? straight face Ce? ar tine relatia mai mult cu una care are c*r decat cu una care nu are? Ma rog. pentru mine chestiile astea sunt asa un bonus sau mai bine zis obtionale. Deci se poate si fara. Acuma daca as da de o fata de genu si ar avea forme, nu as refuza-o, doar daca ar avea tipul de caracter care-mi place mie. :/ A da. si as prefera sa fie slaba. Gen. prefer slaba bat decat un butoi dar chiar nu suport fetele grase. Mda. uite ca am si eu cerinte cat vine vorba de aspect. Adica eu zic grase in ideea ca. au prea multe kg pentru varsta si intalimrea lor. Atat. Daca e putin mai grasa. e ok. Iar despre inaltime sincer as prefera sa aiba undeva la 1.60, 1,65. Eu am 1.77. Si mi-ar placea sa fie de intaltimea aia. M-as simti intr-un fel prost daca ea ar fi mai mare decat mine la inaltime. Sau chiar egala. Deci da, imi plac piticele xD. Insa nici 1.50 sa nu aiba ca dupa daca o iau in brate e ca si cum ar face,, ceva necurat".

Ce simt cand ma atasez de o fata? O dorinta foarte mare de a-mi petrece cat mai mult timp cu ea afara si de a vorbi cu ea. Mi-ar placea daca ar avea mult timp liber. Sau ok, inteleg ca unele sunt,, aglomerate" insa nu prea cred eu ca tu in 3-4 zile nu ai macar o ora la dispozitie ca sa iesi afara happy. De vorbit nici nu mai zic. (asta exceptand perioada sarbatorilor in care chiar ai programul incarcat sau al tezelor / testelor, chestii legate de scoala).

Mmm. depinde. Cum adica sa ma respinga? Adica daca eu as vrea sa fiu impreuna cu o fata si ea m-ar respinge? Hm. nu stiu cum sa-ti zic dar pe mine nu m-ar respinge nicio fata. rolling on the floor. Ok, glumesc. Dar acum serios, daca eu as incepe sa vorbesc cu o fata si peste cateva luni as prinde sentimente pentru ea, nu i-as spune. happy Uite ca si atunci cand sunt indragostit creierul meu functioneaza. Minune, stiu rolling on the floor. Deci nu i-as spune deoarece as face-o si pe ea sa se indragosteasca de mine + sa arate cateva dovezi ca ma place. Cat mai multe si cat mai evidente. happy

Deci fi atenta. Sa zicem ca ne cunoastem de 3 luni si eu dupa 3 luni am prins sentimente pentru ea. Dece sa-i zic atunci cand sansele de refuz sunt foarte mari, cand mai pot avea putina rabdare, o fac sa se indragosteasca de mine si asa, sansele de refuz sunt foarte miciwinking. Cum fac asta? Ei bine, am eu metodele mele...winking (glumesc. ciocolata rezolva tot) rolling on the floor Insa in cazul in care nu merge, atunci am sa o las balta dar totusi am sa o pastrez ca pe o prietena. happy

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

De ce să îţi fie ruşine că toţi se uită la ea când poţi fi mândru că ai gagică mişto?

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu imi este rusine, doar ca nu suport ca se uite toti la ea. happy E un sentiment ciudat. Nici tie nu cred ca ti-ar placea sa se uite toate dupa iubitul tau.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Baa da. Un băiat cu cât e mai atractiv cu atât îmi trezeşte mai mult interesul.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

O fata cu adevarat sincera, felicitari

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Faza cu ce vrem noi de la sexul opus este ceva involuntar, nu noi alegem de cine sa fim atrasi, ne atrag fetele frumoase, in lipsa atractiei fizice nu prezinta un baiat interes fata de tine, cand ma respinge doare foarte puternic

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RAY):

Nu-i chiar aşa. Adesea văd fete naşpa după care mor toţi băieţii. Şi băieţi naşpa după care mor toate fetele. Au un du-te vino.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu ziceam din punct de vedere fizic. Ok, fetele ca fetele, dar baietii cand vad c*r si tate... aproape ca saliveaza.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Să ştii că eşti unul din mulţime. Fostului meu prieten îi plăcea să merg cu el pe stradă cât mai sumar îmbrăcată ca cică să se laude că are gagică mişto laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu zic ca prietenul tau face parte din categoria asta, dar stii ca multi isi iau,, iubita" doar ca sa para mai smecheri si bineinteles pentru lauda. Adica nu prea ai cum sa te lauzi cu una care e mai,, uratica" dar desteapta si are ceva habar despre viata. Adica na cand ii face cunostinta cu prietenii lui, iti dai seama ca mai bine face impresie bun din prima cu formele. Adica cine mai sta sa cunoasca omul si sa afle cat de bun si destept este? happy

Răspuns utilizator avertizat