| Goddessss a întrebat:

Băieți, vouă va place când iubita voastră sau fata de care va place, e geloasă pentru voi? Sau mai degrabă e un turn off?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Puțină gelozie e drăguță, dacă e exagerată și constantă atunci da, devine un turn off

| GdX a răspuns:

Gelozia accentuata e o boala. Mai bine sa nu existe gelozie in cuplu si sa fie intelegere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu suport și nu accept gelozia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Un strop de gelozie din cand in cand din partea fetei este mai mult decat incitanta, intr-o maniera draguta. Dar doar atunci cand nu o ia in serios. ^_^

| Celcestietot a răspuns:

Este placut asa >:-)

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Drăguț asa. Știu ce sa fac

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Hehe laughing. Pentru mine este bine, pentru altul poate fi enervant sau obositor, eu stiu laughing. Gelozie, dar nu dusa la extrem, cu perchezitii, ori sa imi citeasca fiecare mesaj pe care il scriu, de parca nu ar avea incredere in mine, ci sa fie intr-o masura buna, totusi in cea a bunului simt happy.

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Da da, asa zic si eu.
Băiatul cu care eu filtram mai demult se observa ca i plăcea când ma uitam urat la fetele din preajma lui. Oricum depinde de persoana, asta.
Xd
laughing)

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Exact (: Depinde si de persoana, cunosc tipi cu diverse preferinte si pe care aceasta chestie i-ar deranja.

| Sofer a răspuns:

Nu îmi plac fetele geloase.

| Nemessys a răspuns:

Nu e turn off. E un shut down complet și reset.

| Ineys a răspuns:

Gelozia e normala. Daca baiatu vorbeste cu toate fetele si se joaca cu ele/le alinta, etc etc, e normal sa simti gelozie. Iar daca le permite altor fete sa faca gesturi de astea cu el. In primul rand e de prost gust, restul... se intelege de la sine.

Daca vorbeste respectuos, se comporta frumos din punctul asta de vedere, etc e normal. Trebuie sa vorbesti frumos cu persoanele din jur, dar fara priviri perverse sau gesturi "de cuplu" etc.

Sigur, daca esti gelos/geloasa ca ii zice buna la o prietena/un prieten ai o problema.

| zilog a răspuns:

Asta mă face chiar sa mă duc să o înșel
de fiecare dată când una mi-a făcut scene de gelozie am plecat până în rusia si am găsit câte o fată extraordinar de frumoasa si mi-am făcut poze cu ea goala in brate la mine pe plaja sa o oftic