| Bufferia a întrebat:

Bun,deci am sesizat ca in ultimul timp nu prea mai retin. Inainte retineam extrem de usor lectiile, tot.Adica scriam lectia pe o foaie o citeam si retineam (adica intelegeam nu doar invatam ca papagalul). Acum nu mai reusesc.De ce? Poate fi de cand am avut examenele si m-am suprasolicitat? In ultimul timp nu am mai avut chef de teme de nimic pentru ca vad ca nu mai retin, desi inteleg lectiile.Ce sa fac? Specific sunt clasa IX la arte (deci am mai multe ore si ateliere).

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, daca era cazul sa iti placa ce invatati sau sa ai o placere de a invata atunci era destul de usor sa retii lectia cu siguranta, daca acum nu iti mai face asa de mare placere poate asta este cauza cred.
Sper ca te-am ajutat, sa ai o zi placuta!

| Bufferia explică (pentru BeardedSamurai):

Nu e vorba de asta, adica nici inainte nu-mi placea dar retineam tot si intelegem, dar nu stiu de ce acum chiar nu mai am chef de invatat, nu pentru ca mi-ar fi lene sau ceva dar oricat de mult as incerca, nu retin ce citesc

| BeardedSamurai a răspuns (pentru Bufferia):

Poate te distrag alte lucruri, poate retii ceva mai important in minte, sunt multe probabilitati pe care singura le poti afla. Sper sa reusesti.

| Bufferia explică (pentru BeardedSamurai):

Mersi happy

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci sa iei lecitina Forte(supliment alimentar) de la farmacie,e foarte buna,poate cea mai buna pentru concentrare, retinere, memorare.
Si sa inveti intr-un cadru relaxant, placut, confortabil.happy
Numai bine.Succes.