| Custura_Mihaela_1986 a întrebat:

Bună TPU!
Am si eu o problema...
Sunt in primul an de menstruatie, mai exact in a 3-a luna si de 2 luni ciclul menstrual imi tot vine de 2-3 ori pe luna
Tin sa mentionez ca ultima menstruatie mi-a venit pe 26-27 iulie si s-a terminat pe 3-4 august, iar astazi 17 august mi-a venit din nou.
Am vreun motiv de ingrijorare? sau fiind in primul an de menstruatie este normal?
Aaa şi am 12 ani

Răspuns Câştigător
| andreeahtml a răspuns:

Eu zic că este normal sa nu îl ai din prima foarte regulat. Lungimea ciclului menstrual diferă de la organism la organism, sunt femei cu ciclul de 31 de zile, altele au doar 25 (in acest caz ar putea apărea de 2 ori într-o lună)