| andrada a întrebat:

A fost ziua iubitului meu si o fata ia scris pe wall pe facebook "la multi ani dragule:*" frustrated nu inseamna ca sunt impreuna, nu? Mi se pare cam aiurea la alta fata sa-i zica la iubitul meu "dragule" X-( scuze daca e cam penala intrebarea dar sunt foarte geloasalaughing

Răspuns Câştigător
| aleahimk a răspuns:

Buna! Nu e nimic intre ei, ii este doar drag/apropiat si poate asa vorbeste ea de obicei, avand acest cuvant in vocabular. Stai linistita big grin

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Esti cam paranoica gandind asta, dupa parerea mea. E doar o formula de adresare, nimic mai mult, chiar daca vine din partea unei alte fete. Mai mult ca sigur nu e nimic ce ar trebui sa te puna pe ganduri.

evenso
| evenso a răspuns:

Stiu ce simti, dar unele/unii folosesc asta de regula in limbajul lor, nu e nimic dubios daca aceasta persoana de exemplu altei fete se adreseaza cu draga mea tongue

| anonima20 a răspuns:

Daca sunt buni prieteni e normal.asa vorbesc si eu cu baietii cu care ma inteleg bine. stai linistita nu sunt impreuna straight face. stiu cum te simti.si eu sunt la fel de geloasa blushing

| FUCKy0u a răspuns:

N-ai de ce sa-ti faci griji.E doar o forma de alint.Cunosc si eu persoane care mai vorbesc asa.Cam ciudatel intr-adevar, dar na, ce sa le faci? Depinde de limbajul fiecaruia.

| zidarcristi a răspuns:

Dc fetele sunt mereu geloase?
daca stii ca iub tau te iub niti mai face griji "-P

| danutssu95 a răspuns:

Nu inseamna ca sunt impreuna, dar au o legatura mai specialawinking