| dany3la a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata mai mult fetelor!
Am 18 ani si inca nu am avut nici un prieten si stiu si de ce...sad sunt o fire timida si nu stium cum as putea schimba felul acesta.
Orice baiat care intra pe chat pe facebook si nu-l cunosc ii dau ignor si nu stiu de ce... chiar nu stiu cum sa ma schimb...
Chiar as vrea sa gasesc un baiat dragut,sincer,calm, dragastos dar chiar nu stiu cum sa trec peste timiditate.
Cer parerea sincera a fetelor si vreau sa ma ajutati cu sfaturi, sa imi povestiti daca aveti prieten si cum v-ati cunoscut si poate asa o sa trec peste timiditate.

Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Gandeste-te ca numai tu o sa ai de pierdut din cauza timiditatii
eu m-am cunoscut cu actualul meu prieten in Italia la niste rude,era nepotul acelor rude,ei aveau si o fata de varsta mea,acolo era intr-o seara un concert,si fata lor m-a chemat la concert,si nu stiam ca va veni si acel baiat,despre care ii spusesm ca e dragut,si el credea acelasi lucru, am iesit si acolo il vad pe el ( :X), am stat am vorbit, se uita intr-un mod la mine, si fata aceea a zis ca se duce sa-si ia un suc, lipeste 10 minute,timp in care noi am vorbit,si-a aprins o tigara,mi-a dat si mie un fum,la care ma intreaba : pot sa te sarut? eu am refuzat,dupa am plecat acasa si am inceput sa vorbim pe mess, si i-am zis sa iasa pe hol, rudele mele stateau la vila, am iesit am vorbit, era vreo 11 noaptea, si am vrut amandoi sa ne sarutam fost asa dragutpuppy dog eyes