| tristnochef a întrebat:

Bunasad. Acum 2 zile parintii mei s-au despartit, nu prin acte, dar s-au separat. Eu am ramas cu sora mea ( 5 ani ) si cu mama mea. Desi m-am vazut cu tata zilnic si am vb si la tel tot, imi ieste dor de el si surori mele la fel. Cum pot sa trec peste aceasta situatie a vieti mele?

4 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Asa s-a intamplat sh cu mama sh cu tata.Yo am ramas cu tata sh cu fratele meu sh mama a plecat cu sora meah...Yo am vrut sa-i impak si nu am mai vb cu mama,i-am zis ca pentru mine ea a murit,ca nu mai exista, ca nu e vina tatalui, este vina ei ca ea a plecat...
Yo nuo mai bagam in seama sh ii inchideam telefonul...sh pana la urma s-a intors ca nu suporta sa ma vada asa...Incearca sh uh asta cu tatal tau sh daca vrei sh cu mama ta, sh o sa vezi ca de dragul tau sh al surorii tale se vor impakawinking
Mult succes!

| NoUseForAName a răspuns:

Parintii va iubesc enorm si nu e nimic sa nu faca pentru ca voi doua sa fiti fericite doar ca ei 2 au avut niste probleme.

Va iubesc la fel de mult amandoi si crede-ma ca vor face tot posibilul sa fie bine pentru voi dar si pentru ei.

Acest lucru se putea intampla oricui. Gandeste-te la viata ta, la viitorul pe care il ai si crede-ma ca iti va fi mai bine.

Pupici.

| dadonexus a răspuns:

Nu ai ce sa faci viata este cruda uneori si ai mei sunt despartiti si ma vad cu tata mai mereu iar in privinta dorului nu ai ce face ei nu se vor impaca cel putin asa cred treci peste si mergi inainte... tatal tau o sa te viziteze chiar daca nu mai sta cu tine.

| ankaakna a răspuns:

Stiu cum te simti.Si parintii mei sau despartit.Important este sa te gandesti ca vor fi mai fericiti asa.La inceput e greu.Dar cu supararea nu rezolvi niciodata nimic! Trebuie sa te gandesti ca cu supararea nu rezolvi nimic si daca te vad suparata si parintii vor fi necajiti.Asa ca incearca sa o iei ca pe o provocare peste care trebuie sa treci cu capul sus!