| LoveWithoutInhibitions a întrebat:

Buna!
Acum 4 zile... mi-a murit catelusul in varsta de doar 4 luni, rottweiler, otravit cu otrava de sobolani.Inainte de moartea sa, am observat ca nu mananca si l`am dus la veterinar. I`a dat vitamine si injectii. Dupa o zis a inceput sa vomite, era ceva gen gelatina. dar el nu mancase nimic. A treia zi era tot mai slabit.Doctorul i`a pus perfuzii, dar el tot asa.Marti, eram in camera mea, cand tata a venit si mi-a zis ca a murit, nu am avut puterea sa merg la el, sa il vad asa.Nu stiu ce o sa fac, de cand am murit nu pot sa nu plang cand ma gandesc la el si cand vad poze cu el. Ce pot sa fac? Stiu ca e unic, a fost unic.Nu vreau alt caine acum, nu vreau sa il inlocuiesc, si nu pot sa iubesc un altul, nu pot... Ce sa fac? Chiar si acum plang. Uneori mi se pare ca il vad.Nu stiu ce sa mai fac. Ajutati`ma va rog!
Dau

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Toti suferim cand ne moare cineva la care am tinut mult! STIU CE INSEAMNA ASTA...ramai cu o durere muta, simti un gol in stomac, dar vezi tu viata e trecatoare si toti suntem muritori! Asa este nu ti-l poate inlocui nimeni a ramas in sufletul tau dar trebuie sa iti iei altul asa iti vei mai alina durerea sa stii.Deci in memoria lui, trebuie sa iti iei alt catelus sa iti aline durerea, vei vedea ca usor usor iti vei reveni! Multa bafta!