| Oxanelyy a întrebat:

acum am cunoscut un baiat si mi se pare ca m-am indragostit el mi-a propus intilnire iar eu am ignorat si ieri el sa impacat cu fost sa iubita. dar nu cred so duca mult ce pot face de a ma schimba sa nu mai fiu naiva dar si haracteru si poate de frezat si de vopsit parul ceva vreau sa incep de la inceput dar nu stiu cum ..imi spuneti va rog si mie ce trebuie de facut ..sunteti ultema speranta

Răspuns Câştigător
| OkAyAn a răspuns:

Deci despre baiatul ala daca ti-a cerut sa fiti impreuna el si tu ai refuzat(te-ai grabit) iar apoi el sa inpacat cu fosta iubita inseamna ca:
1.ori vrea sa te faca geloasa
2.ori cand a vrut sa fiti impreuna a vrut doar de fatada(ca probabil sa observe fosta iubita)
3.nui mai place de tine!
Si eu as zice sa nu te mai gandesti sa fi cu el ca daca imediat dupa ce l-ai refuzat sia si gasit alta nu are rost sa umbli dupa genu asta de baieti!
Si ca sa nu mai fi naiva happy incearca sa nu te mai grabesti("a face ceva cu cap inseamna a nu te grabi") daca cineva te intreaba de ex daca vreti sa fiti impreuna incearca atunci pe moment sa calculezi toate gandurile si dupa sa iei deciziile sau zi ca ii spui mai tarziu ca trebuie sa te gandesti sau ceva de genu!
La caracter nu sunt in masura sa iti spun cum sa til schimbi ca nici nu te cunosc nici nu stiu cu e caracterul tau acum! Daca ti-as da sfaturi despre asta probabil ar iesi ceva rau!
Si cu vopsitul incearca de ex culorile:roscat, negru, blond(nu te gandi la bancurile alea prostesti despre blonde), sau suvite de genu:roscata cu blond sau blonda cu roscata nu stiu cum itii place tie mai mult!
Si tine minte ca sa iei decizi bune nu te mai grabi, gandeste-te bine inaine sa iei o decizie favorabila tie!

| Oxanelyy explică (pentru OkAyAn):

eu tot ma ghindeam la asta doar sa o faca geloasa... dar nici nu stiu dar acum m-am convins ..bine multumesc! nu eu nici nu atrag atentie la bancuri ma ghindeam des sa ma fac blonda. o sa tin minte bine sfatu tau mersi anticipat!

5 răspunsuri:
| ioαnα a răspuns:

Mai da pe la scoala, ca vad ca nu prea o ai cu lb romana, si lasa iubiti.

| Oxanelyy explică (pentru ioαnα):

Pai drago daca esti rau informata eu imblu la scoala si o dau destul de bine cu lima romana si daca te asa desteapta.te-ai apuca mai bine tu de scoala si ai lasa internetu si toate site-urili de socializare. tu nu scrie aici nimic ca nu am placere ..eu am cerut un sfat da nu o gafa de a ta asca pliscu mic si o seara placuta!

| ioαnα a răspuns (pentru Oxanelyy):

E o tara libera, fiecare are dreptul la opinie.
Eu te-am sfatuit sa lasi gagici si sa-ti vezi de scoala, eu nu am nici o vina ca nu stii tu sa scrii.

| Oxanelyy explică (pentru ioαnα):

Xaxaxaa ..ma faci sa rid. de unde atita gluma din tine iese..in primul rind eu nu-s din Romania ca sa scriu asa cum voi vorbiti eu scriu ca la carte cum ma invata la scoala. si nu as zice ca este o problema in scrisu meu cum si tu ai zis este o tara libera ..suntem democrati avem dreptu sa comunicam cum dorim!