| passenger a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat, care in ciuda vorbelor colegilor cred ca ma place. Se zvoneste c-o place pe prietena mea (toata lumea spune asta, se comporta frumos cu ea, chiar azi cand m-am urcat in autobuz el a ramas in statie cu ea, dar nu stiu daca a facut-o cu intentie). In ciuda spuselor, cand e doar cu noi doua (cu mine si cu prietena mea) cand spune ceva se uita numai si numai la mine, cand spun ceva (chiar daca nu-l bag in seama) se uita tot la mine, si la petrecere cand dansam si el dansa cu alta fata, am avut impresia ca se uita la mine mereu (cred). De la un timp m-am facut mai increzuta cu el (stiti voi sentimentele unei fete cand afla ca un baiat o place...) si ma gandesc ca de asta nu prea are curaj sa vorbeasca mai mult cu mine, sau poate pentru ca e timid...

Cu toate acestea, inclin sa cred ca ma place, deoarece de prima oara cand ne-am vazut se uita non-stop la mine (avem si aceeasi culoare a ochiilor love struck), iar eu am ramas cu gandul la el happy Ma gandesc ca ii este frica sa vorbeasca "liber" cu mine deoarece mereu il ironizez etc. Oare daca o sa ma comport mai frumos cu el isi va face curaj?

Voi ce credeti? Oare ma place?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca un baiat se uita la o fata, nu inseamna intotdeauna ca o place. Si eu ma uitam odata cu "interes" la o persoana necunoscuta, nu ca mi-ar fi placut sau ceva, dar mi se parea ceva nu stiu, interesant la persoana respectiva. Poaate ca este si cazul tau. NU-ti face sperante degeaba! Ca nu merita sa suferi dupa, daca aflii ca nu te place.
O zi buna!

| Tweetymrrr a răspuns:

Poate te place doar ca amică.thinking Vorbeşte şi tu cu el, arată'i că te simţi bine în prezenţa lui şi aşa sigur vă veţi împrietenii.De aici o să'ţi dai tu singură seama dacă se leagă ceva, sau rămâneţi doar amici.
Baftă!

| Oti a răspuns:

E posibil.Schimba`ti si tu comportamentul fata de el ca sa creada ca il placi si tu si ca sentimentul e reciproc.Din moment ce tu il ironizezi, cum vrei ca el sa-ti zica ca te place? Ii e teama ca o sa il respingi sau ca o sa razi de el, eu stiu.Bafta:*

Răspuns utilizator avertizat
| stuff144 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci iluzii. una e sa il placi u, alta e sa va placeti reciproc. cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa ii spui ce simti. in acest fel vei fi sigura daca te place sau nu si cine stie, poate va combinati, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te Placehappy

| Username01 a răspuns:

Nu stiu...thinking tot ce e posibil poate te place
dar totusi trebuie sa te comporti mai frumos cu el
adica daca o sa il tot respingi nu vei afla niciodataq daca te place sau nu.incearca sa te comporti altfel. poate merge