| passenger a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat, care in ciuda vorbelor colegilor cred ca ma place. Se zvoneste c-o place pe prietena mea (toata lumea spune asta, se comporta frumos cu ea, chiar azi cand m-am urcat in autobuz el a ramas in statie cu ea, dar nu stiu daca a facut-o cu intentie). In ciuda spuselor, cand e doar cu noi doua (cu mine si cu prietena mea) cand spune ceva se uita numai si numai la mine, cand spun ceva (chiar daca nu-l bag in seama) se uita tot la mine, si la petrecere cand dansam si el dansa cu alta fata, am avut impresia ca se uita la mine mereu (cred). De la un timp m-am facut mai increzuta cu el (stiti voi sentimentele unei fete cand afla ca un baiat o place...) si ma gandesc ca de asta nu prea are curaj sa vorbeasca mai mult cu mine, sau poate pentru ca e timid...

Cu toate acestea, inclin sa cred ca ma place, deoarece de prima oara cand ne-am vazut se uita non-stop la mine (avem si aceeasi culoare a ochiilor love struck), iar eu am ramas cu gandul la el happyMa gandesc ca ii este frica sa vorbeasca "liber" cu mine deoarece mereu il ironizez etc. Oare daca o sa ma comport mai frumos cu el isi va face curaj?

Voi ce credeti? Oare ma place?

2 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Buna :* Cea mai simpla metoda este sa ii supi ca il plakii. si de acea esti asa alt fel o sa il pierzii si o sa suferi in ne`stire big grin.

| Crisstinutzza97 a răspuns:

Trebe sa te comporti frumos cu el sa ii dai atentie sa vb mai mult cu el. poate doar te plk fizic si at trebuie sa il cunosti mai bine