| alessyca a întrebat:

Acum cativa ani ma jucam un joc de strategie, foarte mult, dar acum am uitat cum se numeste.
La inceputul jocului era dat un castel, iar apoi, pe parcurs eu faceam fermieri, mori, brutarii, padurari un intreg sat care ajuta laformarea armatei mele, iar apoi, peste raul din joc era cealalta armata, pe care eu trebuia sa o atac.Mai era o casuta unde faceam oamenii sau soldatii, din pacate mai mult de atat nu-mi amintesc...parca erau niste mercenari in joc.
Daca ma poate ajuta si pe mine cineva, cu niste nume de jocuri care sa semene cu ce am descris eu, va rooog...

12 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Se poate să fie Stronghold... happy

| CosminRo a răspuns:

Poate ca era warcraft? altu mai potrivit cu ce ai zis u nu cred ca e

| Ana213 a răspuns:

Stronghold Crusader probabil dupa parerea mea cel mai reusit joc de strategie.

| alessyca explică:

Seamana cu Cultures
jocul e mai vechi dupa cum am zis cred ca are 4-5 anilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| bambum a răspuns:

Mai mult ca sigur ca era Settlers, si daca era acu cativa ani, probabil ca era Settlers 2. Vezi ca au aparut si versiuni mai noi. Settlers 6 ar fi ultima si despre Settlers 7 poti citi un pic aici http://www.play-zone.ro/stiri-jocuri/un-nou-settlers-al-7-lea.html

| ghitza a răspuns:

Empire earth(sunt mai multe versiuni)

| norinegri a răspuns:

Incearca Age of Empires I sau II happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primadata zi-mi unde ai gasit jocul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primadata, zi-mi unde ai gasit, jocul.

| RoxyRoxana21 a răspuns:

Cred ca e Stronghold...dar nu stiu sigur big grin