| Mi828 a întrebat:

Acum un an de zile am început sa vorbesc cu un băiat. Îl știam deja de la o fosta prietena pentru ca au fost împreuna. Nu am vrut sa simt nimic pentru el din cauza ei. Chiar dacă fuseseră împreuna acum mult timp. Și am vorbit cu el timp de o luna in care între timp nu îmi dădusem seama ca flirtam unul cu celălalt și așa. Și la un moment dat am vorbit sa ne intalnim. El se juca jocuri video și a spus ca ar putea sa ma învețe cum sa ma joc și eu. Și după școala ne-am întâlnit și ne-am dus la el. Și prietena mea mi-a trimis mesaj și mi-a spus ca ne-a văzut. Am fost la el. Am jucat FIFA (și cu tipa aia jucase FIFA înainte sa fie împreuna) și eu tot timpul făceam glume legate de un hanorac de-al lui și i l-am luat și am spus ca o sa îl arunc și am început sa ne jucam și mi-a luat telefonul când trebuia sa plec și tot așa. După mai vorbisem și la un moment dat i-am spus la fata aia ca am fost la el acasa pentru ca nu voiam sa afle mai tarziu de la altcineva si sa iasă mai rău si fata s-o supărat pe amândoi si tipul s-o supărat pe mine ca ea o aflat când eu i-am spus lui sa nu ii spună și el o mințit-o (sunt in aceeasi clasa și se văd tot timpul deci înțelegeți) și am mai vorbit vreo 2 luni cu tipul asta dar nu ma mai întâlnisem cu el. Și după vreo 3 luni am început sa vorbim și i-am spus unde o sa lucrez vara și ziua următoare l-am văzut ca a venit sa vorbească cu șefa mea sa lucreze și el acolo. Și vara când am lucrat eram foarte apropiați și toți ceilalți angajați credeau ca este o chestie între noi. Și tot timpul încerca sa ma enerveze și așa și după eu am plecat in vacanța și nu am mai vorbit. După acum prin noiebrie am încercat sa ii mai scriu și nu îmi răspunde și in vacanța de iarna m-am dus din nou la lucru și iar a trebuit sa lucram împreuna. Și in prima zi trebuia sa lucreze pana la 17 și a stat cu mine pana la închidere și el terminase la 18 jumate și a stat sa ma aștepte pana la 20 și după încă 20 de minute a așteptat cu mine pentru soramea ca și ea lucrează tot acolo. Și la un moment dat a spus ca are iubita și nu voia sa mai vorbim despre asta după. Și am început sa recitesc mesajele de mai demult cu el și nu înțeleg cum am putut sa ma opun sentimentelor mele pentru el din cauza fatei aleia. Și acum e prea tarziu și simt ceva pentru el din nou și trebuie sa îl văd in fiecare Weekend la lucru și nu stiu dacă are rost sa aștept. M-am gândit ca poate acum nu este momentul potrivit pentru ca are o iubita și ma gândeam ca trebuie sa aștept și vreau sa ma ajutați cu un sfat. Merita? Merita sa astept? Poate nu e momentul bun și nici nu stiu dacă măcar ma plăcut vreodată sau nu. Ce credeți ca ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O relatie esuata, care nu are viitor, nu merita!

| Mi828 explică (pentru Violleta2022):

Ai putea sa îmi explici măcar de ce crezi asta. Ți-am cerut un sfat. Nu sa îmi spui direct ca nu merita

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mi828):

Pai el are iubita! Tu ce mai cauti dupa el?
faptul ca ai recitit niste mesaje nu inseamna ca il iubesti, ca te-a iubit sau ca va renunta la actuala iubita, pentru o realtie cu tine, acre nu a functionat in trecut.
Personal, nu cred in ciorba reincalzita, deoarece nu sunt sanse sa fie vreodata fericite. Daca nu a exsiatat dragoste adevarata ca relatia sa reziste sis a fiti fericiti, acum acnd are alta iubita, nici nu-i mai pasa de tine sau de fostele iubite.
De aceea spuns: este o relatie esuata, care nu are viitor!
Asadar, nu merita sa te consumi sau sa te mai gandesti la el, inutil.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce are iubită ce vrei să mai aștepți?
Vrei să îți pierzi timpul?
Mai bine treci peste ce a fost și gata, băieți mai sunt.

| Mi828 explică:

Ah și vreau s-a mai spus ca după ce m-am certat cu el când fata aia a aflat a spus ca lui ii era indiferent dacă ne vedeam sau nu. Și ca a făcut-o mai mult pentru mine nu pentru el. Și cred ca a spus chestia așa ca sa nu iasă el prost după dar nu stiu