| Little Kid a întrebat:

Buna all`love struck...sa va povestesc ceva.baiatul pe care il plac s`a despartit de prietena lui la care tinea ft mult(ea s`a desp. de el) iar acum s-a intors iar la mine. vroia sa ma sarute, venea la mine si ma lua de gat dar nu cred ca tinea la mine chiar atat de mult.peste 2 zile aflu ca s`a impacat cu prietena lui.era cel mai fericit. dadea massuri"te iubesc mult" si etc.as vrea sa-l uit.acum imi place de un baiat(din clasa de la el), dar nu sunt sigura ca si el ma place.adica nu da semne ca m-ar placea. vorbim pe mess ca niste simplii amici, dar nimicstraight face.

cum as putea sa fac sa ma apropii de el mai mult si sa-l fac sa ma placa?
in felul asta as putea sa-l uit pe celalalt?

fara rasp de gen "fi cat mai naturala","mai asteapta, totul va veni de la sine" etk

P. S.:de primul baiat de cre am vb-it... el este mai.curvar sa zic asabatting eyelashes

4 răspunsuri:
| i.love.me a răspuns:

sad
e trist.pai i'ai id de mess si vb.adica ia'te cu el in vorba abordeaza'l dar sa nu il stresezi si apoi sa fii un pic indiferenta.sa nu i te pui te tava.si stiu eu... poate se leaga o idila.
sper sa iti fiu de folos te pup si poate ma anunti si p mine cu un msj chiar st curioasa

| i.love.me a răspuns:

Acum am inteles:*

| Rocsy a răspuns:

Despre al doilea baiat.Incearca sa vorbesti mai mult cu el dar fara sa-l stresezi.Incearca sa gasesti motive de discutie cu el... Jucati adevar sau provocare, dar sa nu minta, atunci cand ar alege procente de exemplu l-ai putea intreba "cat la suta tii la mine?"
Si da ai putea sa-l uiti pe celalalt, pur si simplu nu te gandi la elhappy

| ynusha a răspuns:

laughing mai curvar, bine deci e un inceput ca tu crezi asta despre el, dar totusi o sa vina timpul and o sati aduci aminte de vremurile placute ce leati petrcut impreuna etc etc, si nu prea o sati convina pentru ca tu spui ca il iubesti si sentimentu asta nu dispare adica dispare dar ramane ca un fel de mila intelegi, iar cu prietenu asta al lui e simplu, asteapta momentul bagate in seama la soala foarte mult cu el si vb cat mai mult pentru ca asa se aprinde scanteea:X:X:X