| PinkkRosee a întrebat:

allz! Am o întrebare, și sa nu credeți despre mine ca sunt ateu.Deci,am auzit de la câteva persoane(unele au întrebat preotul-care a spus ca este adevărat) ca daca iți faci baie sau speli ceva duminica sau în orice sărbătoare, când vei muri, Dumnezeu te va pune sa bei toată apa cu care te-ai spălat în acele zile sfinte.Va rog sa-mi spuneți și mie daca este adevărat. Fundița pentru un răspuns rațional și argumentat.Pa-Pa love struck.

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Da,într-un fel este adevărat.Este păcat dacă faci baie sau speli, dar nu te pune Dumnezeu să bei apă sau ceva de genu'. Dumnezeu nu îi face rău omului! Fiecare păcat de-al omului este trecut pe listă şi dacă ai mai multe păcate decât fapte bune te duci în iad!
Asta este tot.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Un raspuns rational ar fi ca toata povestea asta e o mare tampenie...dar cum banuiesc ca nu ai accepta asa ceva nici in ruptul capului o sa ma angajez sa iti explic * nu am nici o sansa ...stiu deja *
In primul rand Hristos cand a trait, a spus ca oamenii sa se odihneasca duminica...nu ca nu au voie sa se spele, sa bea apa, sa manance ...etc
2 ) daca popa iti spune sa te arunci de pe o stanca.asa faci?
Cu siguranta ca Dumnezeu, care teoretic este fiinta cu o bunatate icomensurabila, si o intelepciune extraordinara.te va umili in viata de apoi. pentru ca ai indraznit sa te speli duminica!
...sincer nu prea cred ca iti trebuie prea multe explicatii ca sa realizezi ca chestia asta e o mai mare tampenie ca colindele lui fuego :I

| seen a răspuns:

Si tu crezi ca a crapat vreunu si apoi a inviat sa ati zica tie daca e adevarat sau nu?

Ps ce naiba omule judeca toate balivernele ce le zice preotu nu se adevereaza pana crapi =mori

| kittyshor a răspuns:

Lool laughing in zilele de sarbatoare sa nu te speli? sa stai jogos? laughing hai sa fim seriosi. nu, e o prostie, nu cred in asa ceva.de unde stie preotul asta? a murit si a vazut? fi serioasa big grin sunt prostii happy. tocmai aia e ideea,in zilele de sarbatoare trebuie sa te speli, sa fi curat, mergi a biserica si te odihnesti. no sa stai o zi intreaga nespalat ca cica e sarbatoare straight face damn.mi se pare o mare aberatie straight face

| Ađřıαηηα a răspuns:

Altcineva mai spunea ca daca omori insecte, vietuitoare etc Dumnezeu o sa te puna pe lumea cealalta sa le mananci insa nu avem de unde sa stim pentru ca nimeni care a murit nu a reinviat ca sa
ne confirme astawinking