| blondina2000 a întrebat:

Hey, am 63 kg si 1, 72 inaltime. Tin sa mentionez ca am 14 ani. Sunt destul de grasa spun eu, mai ales ca la mine totul se vede la burta si pe solduri. Vreau si eu moduri de slabit cat mai utile si cat mai folositoare. Diete care pot fi folosite de orice om, chiar daca are bani, chiar daca nu. Daca stiti alte moduri in care sa slabesc, va astept raspunsurile. P.S. E cat mai urgent!
Funda!

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa varsta si inaltime,nu ai fi considerata "grasa".
Daca vrei sa slabesti la burta,poti face diferite exercitii,ce ajuta muschii de pe burta sa arda grasimile.
Iaurtul degresat+seminte oleaginoase(alune,nuci,migdale,fistic,floarea soarelui si dovleac,nesarate,dar nu cantitate mare), ar fi recomandat pentru consum regulat, ce ar ajuta sa arda grasimile de pe burta.
detalii, poti gasi si pe net, youtube pentru exercitii.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Du-te la sala sau fa exercitii acasa.
Iti poti cumpara niste gantere si fa-ti o rutina.
Te poti documenta de pe internet.
Si trebuie sa ai o alimentatie adecvata.

| TerenteFTW a răspuns:

Nu mai manca paine, max 1/2 felii dimineatasi la ora 18 ultima masa, dupa ora asta maxim 1 fruct, poate ai mai auzit replica asta dar chiar mergewinking