| Maria_3931 a întrebat:

Am 14 ani 1 77 inaltime si …. 74 de kg tata ma face sa am simt foarte rau spunand-mi ca sunt grasa foarte grasa ……prietenele mele spun ca arat bine …. tin sa va spun ca aveam 85 de kg …….am slabit iar el nici bravo nu-mi spune ……. spune ca sunt grasa si ca neaparat trebuie sa mai slabesc daca incerc sa fac cv sa slabesc spune"nu o sa functioneze’’ ma face sa mananc foarte multe dulciuri si sa ma inchid in camera eu vreau sa slabesc dar……. el ma face sa cad cad si sa fiu grasa pe care o vrea el ………

13 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Mai, si eu am fost mai grasa (am avut vreo 60 de kile si 1. 67 ) si am reusit sa slabesc destul de mult ( 10 kile aproape) cu sport, pastile Herbal Life ( am avut voie sa folosesc pastilele dupa ce am facut 18 ani, altfel nu-mi dadea la farmacie) si nu am mancat dulciuri o perioada, rar cate o ciocolata amaruie, sau ceva cu putine caloriihappy Oricum incearca sa slabesti incet, nu de-odata cum am facut eu ( am ramas cu problemutze la stomac )

| MM a răspuns:

Excluzand tot ce-ti spune tatal tau, tu te simti bine in pielea ta, asa cum esti? Daca da, nu-l mai asculta cand iti spune toate lucrurile acelea, nu-l lasa sa te demoralizeze si sa-ti strice parerea despre tine. Si felicitari pentru kilogramele pierdute!

| M4RK a răspuns:

hee hee eu am 14 ani si 40 kg, trebuie sa faci sport daca vrei sa slabestiwinking

| ellene a răspuns:

Bina macar ca ai 1, 77 inaltime. Daca tatal tau nu te sustine, mai bine spune-i in fata sa te lase in pace, sa nu te mai critice atat, ca nici el nu cred ca e perfect. Tu fa sport, nu mai manca atatea dulciuri si o sa mai slabesti. Esti in crestere, deci nu ai greutatea "batuta in cuie". Incearca sa mergi pe jos la scoala, inapoi acasa, sa faci cat mai multe plimbari prin parc, poate cu bicicletawinking o sa te ajute.

| VladRO a răspuns:

Eu am 13 ani si am 58 de kilograme si 1, 82... Spune-i sa te lase in pace, dar spune-i in fata, fara ocolisuri si sa ii vezi reactia, si cum adica te inchide in camera? poti sa suni la protectia copilului, ce naiba, daca te inchide in camera si nu te lasa sa iesi

| publicname a răspuns:

Slabeste doar asa poti avea succes in viata :*

| sckorpion a răspuns:

Vladutzz. acum sincer. tu ai suna? laughing Legat de intrebare nu cred ca mai am ce spune, s-a spus tot ce trebuia spus. Ramane doar sa aplici. ( Fara utlima parte, ce-a cu "poti sa suni la protectia copilului"... acum serios pana nu te bate nu vad motivul, e tatal tau si iti vrea binele... probabil )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Spune'i tatalui tau sa nu te mai critice atat, fiindca el daca s'ar duce la un concurs de Miss masculin, nu ar castiga nici macar locul 10. Tu fa sport si incearca sa mananci sanatos excluzand dulciurile. Esti in crestere. Greutatea ta este diferita de la o zi la alta.

@john_cena esti fata sau baiat? cum de ai 40 kg la 14 ani? eu am 13 ani si am 45 kg. Mentionez ca sunt o slabanoaga cat o scandura. Cand ma duc la doctor, doctorita imi zice de ce nu ma ingras ca ar trebui sa iau vitamine. Eu iau vitamine si mananc destul de bine si am 45 de kg la 13 ani si sunt slaba. Tu la 14-40? Nu esti cam prea slaba/ slab?

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 56 de kg. Problema e ca nu par de 56 de kg caci sunt slba chiar slaba, slaba. Dar am oasele foarte grele. Poate aceeasi problema e si la tine. Daca nu, fa foarte mult sporrt si abdomene in fiecare seara. Am uitat sa mentionezlaughing eu am 1, 68. Esti intaaaalta pentru varsta ta love struck. Bv :*! Succeees>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e putin ce-a c ai Eu am un prieten care Are 90 de kg La 16 ani si 1, 69 iar fratele lui are la 7 ani 49 de kg Parinti lui Au Taicasu; 120 kg si maicasa 95 kg Si spune-i la tatalui tau sa te mai lase in pace si incearca sa faci SporT Doar prin asta slabesti alearga cel putin 30 de minute pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani, 1, 70 si 79 de kg vreau sa slabesc si tata niciodata nu m-a facut sa ma simt prost spune ca sunt fetita lui si ca sunt frumoasa oricum dar as fi si mai frumoasa mai slaba. o persoana mi-a spus cam asa:esti foarte frumoasa, dar daca ai fi mai slaba ai fi zana.si sa va mai spun ceva am un frate de 18 are 1, 87 nu stiu exact cate kg are dar e slab si manank scuzatimi expresia "ca un porc".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si 95 de kg si 1, 75 m

| gingerbread a răspuns:

Salutare! Stai linistita ca nu e un capat de tara :) Tatal tau ar trebui sa invete sa te respecte mai mult, caci de iubit sunt sigura ca o face :) NU esti grasa doar putin mai plinuta, dar esti la o varsta in care corpul tau se schimba foarte mult si tocmai de asta e posibil sa te fi ingrasat. In cazul in care doresti sa slabesti mai mult (si felicitari pentru cele 10 kg pe care le-ai dat deja jos) incearca sa mergi cu cineva din familie la un medic nutritionist pentru ca acesta sa iti dea o dieta si anumite sfaturi special pentru tine :) Si incearca sa te uiti in oglinda dimineata si sa iti spui cat de frumoasa esti pentru ca pentru un om adevarat nu conteaza cat esti de slab... el va vedea in tine persoana care esti tu de fapt :) Eu am 17 ani si sunt plinuta...si eu imi doresc sa slabesc, insa incerc sa ma imbarbatez si sa ma simt bine in pielea mea...ca la urma urmei frumusetea este trecatoare. Succes si sper sa aud de bine! :) uite si un site unde sa-ti calculezi indicele de masa corporala :) http://www.sanatate.org/teste/imc_metric.php