| AlinnutSsa a întrebat:

Bunahappy

Am 12 ani, si nu cred ca m-am dat nici o data cu machiaj, rimel, creion de ochi si chestii din astea...

In clasa a 4 [ 10 ani] la o petrecere cu clasa eu am fost singura care am venit naturala, fara machiaj si din astea... m-am simtit prostcrying

Dapai acum la clasa a 6 toate vin la scoala cu asa ceva date cu o tona :O si eu nimic numai un luciu putin pe buze, in unele zile deloccrying as vrea dar >:" mama zice ca sa mai treaca ceva timp ca sunt prea mica

Voi ce credeti?

Nu radeti va rog :*

Funda

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu rademhappy, nu avem de ce sa radem, toti am trecut prin ce treci tu, sunt unii parinti mai protectivi care nu ne lasa sa umblam cu machiaj la o varsta minima, si intr-un fel au dreptate, pentru ca machiajul strica tenul, iar la varste mici, tenul este destul de fin si frumos, nu are nevoie de machiaj pentru a fi mai cum sa-ti zicthinking mai unicathappy, mai frumos, daca tu te simti bine sa fii mai naturata sa nu te machiezi atuncea de ce sa faci asta doar pentru ca o fac si celalalte fete? Daca celalalte fete s-ar arunca toata de pe bloc te-ai arunca si tu cu ele? Nu prea credhappy asa si cu machiajul:p doar pentru ca ele se machiaza, pardon doar pentru ca ele fac prostia si greseala de a se machia si as distruge tenul, nu inseamna ca trebuie sa le imiti, daca tu esti multumita asa cum arati tu, ce trebuie ai cu gura lumii care mai mereu e barfitoare si inselatoare? Deci nu o mai baga in seama ca nu maritaoh go on. Succes!:*

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cred că ar trebui să îți scoți fumurile din cap.
La 12 ani tenul tău este curat, fin, tânăr. La ce îți trebuie tone de machiaje? Te dai cu machiaje când ai ceva de ascuns, riduri, cicatrici, nu așa, doar ca să fii la modă. Cele de vârsta ta care se machiază nu fac decât să se dea mari, că vai, ele sunt la modă. Personal cred că fetele naturale sunt cele mai drăguțe, mai ales la 12 ani.
Baftă

| CristineDelaruss a răspuns:

Poi in primul rand si eu am 12ani.
Cei din clasa mea nu se fardeaza deloc.
In al 3lea rand nu aveti voie la scoala cu machiajhappy
Eu cand am avut un pierce si cu ala mi'au scos ochii!
Incearca doar putin rimel sau un creion de ochi foarte fin! Strange putini bani i discuta cu mama ta. Spune-i ca vei plati totul doar sa te lase, si ca nu te vei da in exces.
Sa vezi tenul celor care se dadeau si in clasa a4a, la 30-40, cate riduri!
Bafta! Pa, pa.

| Patricia a răspuns:

Esti mica...eu sunt a7a si ma dau doar cu putin corector pe unde am un cosulet care se vede rosu, etc niste dermatografoh go on si atat (asta fac de 2 saptamani laughing )
Pana acum nu am foloit decat rime fard de pleoape si luciu de buze la ocazii mai speciale... zile de nastere, etc
Eu zic ca mai ai timp sa te dai...ai o viata luuunga, daca vrei sa te dai si tu ca, colegele tale cu o tona gandeste-te: ce o sa faci cand o sa ai 20 de ani?
Eu cred ca, colegele tale exagereaza, nu trebuie sa te simti altfel!
Crede-ma, cand o sa fie la liceu colegele tale, nu o sa mearga nici pana la coltu strazii fara sa se fardezeoh go on
Mult norocwinking laughing

| Yoana a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa o asculti pe mama ta, daca tu vrei sa te machezi machiaza-te. ea nu trebuie sa iti controleze tie viata desi esti inca un copil esti destul de mare sa stii ce vrei.de exemplu pe mine ma lasa dar nu vreau eu desi uneori imi dau cu creion rimel si luciu de buze. poate ca nu ar fi bine sa te dai cu prea mult fond de ten deja dar daca vrei da-te machiaza-te la scoala ca sa nu te certewinking.
:*

| Anonnnnn a răspuns:

Mai bine fii naturala.
mie asa im place.
fara machiaj sau briz.briz.uri
cel putin asa sunt eu, si imi place cum sunt.
fii naturalawinking

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Eu ma machiez doar la petreceri sau ocazii speciale, cand trebuie sa ma intalnesc cu un baiat, ca sa arat bine. In rest... Dumnezeu cu mila. Am avut un cos cat o ceapa si nu i-am facut nimic.Atunci cand ma machiez dau cu un rimel un contur, un fard de pleoape si un luciu. Atat. Mai mult n-are rost

| miha98 a răspuns:

Alinaa cine s-a machiat la noi in clasa in a 4-a?confused Andreea M, claudia, silvia(cu rimel si atat) cristina si mai cine ca nujt nu pot sa imi dau seama

| dodo13_3589 a răspuns:

Fataaaa la noi in a 6-a la scoala le da pe fete afara ca s-au dat cu rimel creion mult fard dar ttusi gajikamea nu prea se da dcat poate cu un pic de rimel si poate isi face unghiile dar totusi is urate fetele cu machiaj si zile ca la 30 de ani o sa arate ca la 1000241 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt copile fara minte daca vrei sa fii diversa si sa te aprecieze ceilalti fii tu insutzi nu-ti trebuie cine stie ce eu am 16 anni si nu m-am machiat decat o singura daca cand am fost la diskoteka acum intr-o seara nimic mai mult si am observat ca nu-mi sta bine sa ma ascund dupa alea baieti tot la mine veneau nu se duceau la alea cu machiaju pan la urechi si altele URATE RAU calmeaza-te fetita o sa ai timp pentru MACHIAJURI

| Patyi a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te dai cu machiaj, rimel, creion de ochi! Si eu am 12 ani, aproape 13 si la mine la scoala nu vine nimeni machiat. cateodata mai vin facute la unghii sau cu luci de buze! Atata tot. eu ma dau doar daca ma duc la vreo zi de onomastica, in oras, de vreo sarbatoare dar foarte putin.