| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si sunt destul de plinuta [ 60 kg, 1.57 m. ] da stiu. nu e prea normal. sau poate, dar cel putin sunt complexata de asta. Vreau pana incepe vara sa ajung pe la 50 kg. sau cel putin sa slabesc destul de mult. laughing Totusi nu sunt asa fiindca asa vreau eu, cand eram mica am avut probleme [ astm ] si stateam mai mult prin spitale si luam doar antibiotice si pastile. si din aceasta cauza sunt cum sunt. sa renunt la a mai manca dulce chiar nu pot. adica sunt copil. si vreau si eu sa mananc una-alta. cel putin am renuntat la a mai manca chips-uri si pizza si chestii de genul, dar de la ciocolata nu ma prea pot :\ Sport fac. ce pot sa zic. adica, fac in fiecare seara 50-60 de abdomene. + 2 zile la scoala sport [ alergare + altele ] si 1-2 ore pe saptamana mai fac si dansuri. Vreau ceva metode mai " simple " pentru a slabi :\ dar sa nu ziceti sa mananc eu stiu ce fel de mancare pentru ca nu pot. :\ Ceva mai pentru " copii " =]]] Rog seriozitate, poate unora le vine sa rada cand vad asta, dar daca ar fi in locul meu s-ar simti oribil. Funditaa celui mai bun raspuns.:3

Răspuns Câştigător
| Elenamiki a răspuns:

Papa salata mai renuta la paine happy daca papi papa cu paine integrala... sau graham happy papa lichide laughing nu stiu nu manca exageratt ciucalata mananci o patratica SPECFIC PATRATICA la 2 zile... chiar daca e cam mult :* papa supe happy compoturihappy seara dupa 7 nu papa nimic incearca sa ai 5 mese pe zi dar la fiecare sa cugulesti putin putin de tot happy Sport ai zis ca faci te ajuta si el happy in rest nu stiu nu manca la scoala happy asta e esential happy ca si eu ma ingrasam deoarece papam la scoala happy :*:*:*:* baftaaa>big grinbig grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| Anaad a răspuns:

La varsta ta nu e cazul sa te gandesti la dieta alimentare. Bea multa apa, ceaiuri neindulcite, consuma multe fructe (cu timpul poate inlocuiesti astfel nevoia de dulce-atentie totusi la banane) si niciodata nu manca friptura, cu o garnitura grea si paine. Multa bafta!

| cocoyuby a răspuns:

Nu ar trebui sa slabesti intr-un timp asa de scurt deoarece te poti imbolnavi. eu ti-as sugera sa mananci legume fierte, la cuptor, ciorba, orez, dar sa nu aiba sare si cel mai important fara paine daca poti. eu cand am tinut regim cat am fost intoxicata sa stii ca am slabit intr-o saptamana 9-10 kg. incearca totusi sa nu mai manaci ciocolata asa de des, cat mai rar daca se poate.
Sper ca te-am ajutat! Funda?