| OCNA a întrebat:

Eu am 14 ani si am 1.67 cm tata 1.80 cm. am citi un articol pe internet care zicea ca copii seamana cu bunici la inaltime, iar bunicul meu are 1.68 cm( din partea tatalui) oare o sa ajung macar pna la 1.75 cm la 18 ani? funda!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Nu iti face probleme sunt cu totul si cu totul alte timpuri! Uite fiul meu avea in clasa a 8-a 162cm inaltime eu am la fel 180cm, stii cat are acum la 19 ani? 195cm! Asa ca ai sa vezi ca ai sa-l depasesti pe tatal tau, nu are nici o legatura cu gena bunicului tau pentru ca tatal meu e mai mic ca inaltime ca mine are 165cm asa ca tot inainte ai sa vezi fiul meu era printre cei mai mici de inaltime din clasa in a 8-a iar acum e cel mai inalt din generatia lui! multa bafta!