| heroes a întrebat:

Buna am 13 ani si fac ceva exercitii pentru brate, piept, picioare si abdomen.
Nu fac la sala ci acasa. Eu mi-am facut un porgram
Lunea brate Marti piept .....si restul pana vineri.
Daca de ex luni fac 5 tractiuni la bara, lunea viitoare o sa fac mai putine sau mai multe?
Eu cred ca mai putine pentru ca nu mai sunt antrenat si o sa fac tot 5 sau mai putine.....asta si in cazul pieptului spatelui etc nu? Dau funda! Pentru raspuns corect si detaliat

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Ca sa poti sa-ti dezvolti(orice grupa musculara) trebuie sa "evoluezi" de la data la data(adica azi si saptamana viitoare cand faci aceeasi grupa sa faci din ce in ce mai mult, asta bineinteles fara supraantrenament), in rest conteaza alimentatia mult + odihna(deoarece nu cresti cand te antrenezi(ci cand dormi), sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu, si daca te mai pot ajuta si cu alte imformatii, c cea mai mare placere.Succes!

| heroes explică:

Da asta inseamna daca fac lunea asta 5 tractiuni lunea viitoare trebuie sa fac 2 seturi de tractiuni a cate 5 sau un set de 6, 7, 8?