| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 14 ani ap 15, am o nelamurire dc majoritatea fetelor de varsta mea sunt mult mai dezvoltate? Vreau si eu niste sfaturi sa ma dezvolt cat mai repede va roooog multsad
Fiti seriosi va rog nu incepeti cu mijtouri!crying((
astept sfaturile voastre

4 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Fiecare din noi se dezvolta in propriul sau ritm, unii mai devreme altii mai tarziu. O sa te dezvolti si u, trebuie doar sa ai rabdare.

| HeartBeat_5869 a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa iti faci griji din aceasta cauza. Unele fete se dezvolta mai repede altele mai devreme.happy Invata sa te accepti asa cum esti tuhappy
Cel mai bine e sa te bucuri de perioada aceasta a vietii.hee hee Toate la momentul potrivit.

Papa:*!

| AnaigroeG a răspuns:

Nu poti face nimic sa te dezvolti mai repede
De fapt am auzit de anumite tratamente cu hormoni dar nu cred ca este necesar in situatia ta.

Te vei dezvolta cand organismul este pregatit pentru asta
Si nu trebuie sa fii complexata de felul in care arati

Cand o sa incepi sa te dezvolti s-ar putea sa nu stii ce sa faci sa se opreasca.asa ca stai linistita happy!

| Eaaaaa a răspuns:

Si eu am 15 ani si sunt exact in situatia ta. Dar am invatat sa ma accept asa cum sunt. Au fost baieti care mi-au spus ca daca imi incep viata sexuala o sa ma dezvolt mai repede, dar poate asa e la unele fete. Am colege care au facut asta si nu s-au prea dezvoltat.

Eu zic ca trebuie sa astepti. Si nu lasa comentariile altora sa te supere. Bafta!:*