| ewrcbj34 a întrebat:

Am 14 ani si 154 cm inaltime. Vreau sa stiu daca o sa mai cresc. Vreau sa mentionez ca părinții mei sunt destul de scunzi cam amândoi au 1.65. Eu semăn mai mult cu tatăl meu deci vreau sa stiu daca o sa mai cresc si daca da, cam cat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau sa stiu daca o sa mai cresc "

incă vreo patru ani, da

" si daca da cam cat?" nici ăl de sus (dacă o fi acolo) nu știe

| Andreeush a răspuns:

Până pe la 18-19 ani mai ai timp să crești.
Dar având în vedere că părinții tăi nu au mai mult de 1, 65 e o posibilitate mare să nu depășești nici tu înălțimea lor.

| Marina863737 a răspuns:

Ai timp sa crești stai liniștit/ă. Daca vrei sa crești neapărat poți cauta pe net niște exerciții pentru creștere si normal ca trebuie sa ai o alimentație sănătoasă! Poate sa conteze sau nu înălțimea părinților. Ai mei au cam 1.70-1.72 iar eu am 1.75, deci se poate. Bafta!