| Madalina_4144 a întrebat:

Am 14 ani si am o problema mai delicata. Sunt in acea perioada a lunii si diseara as vrea sa merg la biserica, la prohod. As vrea un sfat, sa stiu daca se poate sau daca este un pacat. Daca cineva a intrebat pe un preot aceste chestii va rog mult ajutati-ma. Nu vreau sa fac un pacat grav, dar vreau din suflet sa merg.

Răspuns Câştigător
| ganeaa a răspuns:

Buna dupa cum bine sti se zice ca e pacat dar parerea mes pers este ca nu e pacat adica cum esti murdara? nu inteleg ce aiurea e de parca ai vrea tu sa fi asa eu unu daca as fi in locul tau m-as duce

3 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Doamnee! Nu este niciun pacat te poti duce la biserica.

| Micuţa a răspuns:

Dahappy...e un pacat:-D...Eu stiu dupa mine. Tata prietenei mele e preot si mi-a spus el ca e un pacat mare. Funda?puppy dog eyes

| Unffox a răspuns:

E un pacat daca o faci... Nu stiu cat de grav este, dar sa fiu in locul tau, as sta acasa.
Se spune ca esti oarecum " infecta " sau ceva asemanator [ fizic vorbind ]. Oricum femeile mereu au fost oarecum " alungate " din biserica pentru. ca sunt asa zise ispite si pentru. ca Iisus nu a avut nevoie de una... Cam deviez de la subiect, so parerea mea e sa nu mergi. E la fel ca atunci cand faci cruce : Daca nu o faci bine sau neglijent, mai bine nu o mai fa.